Geri Dön

'Meclis'i terkedip maça gittiler'

CHP ile MHP’nin, AK Parti’nin “Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu” kurulmasına ilişkin araştırma önergesinde oy kullanımından önce Genel Kurul Salonu’nu terk etmesini, AK Partili ve BDP’li milletvekilleri “maça gittiler” olarak yorumladı.

'Meclis'i terkedip maça gittiler'

Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti’nin “Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu” kurulmasına ilişkin araştırma önergesinin görüşmeleri sırasında MHP’li ve CHP’li milletvekilleri Genel Kurul Salonu’nu terk etti. Milletvekillerinin Salonu terk etmesini, saat 21.45’te başlayacak Galatasaray-Real Madrid maçını izlemek için gittiği şeklinde yorumlayan AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan Twitter üzerinden, “MHP ve CHP’liler maça gitmek için Meclisi kırdılar” ifadelerini kullandı. BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan yine Twitter üzerinden, “CHP,MHP Meclis’i terk etti, çözüm yerine maça gittiler” değerlendirmesinde bulundu.

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ise Twitter üzerinden takipçileri ile, “CHP ve MHP Genel Kurulu terk etti. Genel Kurul'da huzur var” ifadelerini paylaştı.

İstanbul'da korkutan kaza! İçi yolcu dolu otobüs otomobil ile çarpıştıİstanbul Ataşehir'de otomobil ile Özel Halk Otobüsü çarpıştı. Refüjdeki reklam panosuna çarpıp, duran otobüsteki yolculardan biri yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber