Geri Dön
SiyasetMHP’de gözler Başkanlık Divanı’nda

MHP’de gözler Başkanlık Divanı’nda

Kurultayın ardından Bahçeli’nin A Takımı’nı oluşturması bekleniyor. Başkanlık Divanı’nın yeni üyeleri için İsmail Özdemir, Nevin Taşlıçay ve Filiz Kılıç’ın adı geçiyor

MHP’de gözler Başkanlık Divanı’nda

MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı’nda partiyi 2023’e taşıyacak yönetim kadrosu seçilirken, gözler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kurmaylarının yer alacağı Başkanlık Divanı’na çevrildi.

MHP’de partinin vitrini olan ve Bahçeli ile yakın çalışacak çekirdek ekibe kimlerin gireceği konusunda sürpriz beklenmiyor. Bahçeli, MYK listesinde 15 kişilik Başkanlık Divanı’ndan Emin Haluk Ayhan ile Hidayet Vahapoğlu’nu liste dışı bırakırken, 13 kurmayını korudu. Bu 13 isme yeni Başkanlık Divanı’nda yer vermesi beklenen Bahçeli’nin, görev değişikliği ile Divan içinde kaydırmalar yapacağı ifade ediliyor.

MHP kulislerinde liste dışı kalan iki kurmay ismin yerine kimleri geleceği merak konusu. Bahçeli’nin siyasetteki gelişimini yakından takip ettiği Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in Divan’a gireceği konuşuluyor. TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi olan Özdemir’in partinin dış ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilebileceği, bu görevi yürüten Kamil Aydın’ın ise, liste dışı kalan Hidayet Vahapoğlu’ndan boşalan eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na kaydırılabileceği ifade ediliyor.

Partide ekonomiyi ilgilendiren yasa tekliflerinin tek adresi olan medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı’nın ise, Emin Haluk Ayhan’dan boşalan ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nı yürütebileceği dile getiriliyor. Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın ise AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’e verilebileceği ifade ediliyor.

Başkanlık Divanı’na girebilecekler arasında Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ile İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’nun ismi de anılıyor.

Kadın sayısı artabilir


Başkanlık Divanı’na girecek isimler arasında kadınların da bulunacağı yansıyan bilgiler arasında. Bahçeli’nin Eski Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay ile Nevşehir Hacıbayram Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’a şans tanıyabileceği kaydediliyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Okullar açık kalacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan yüz yüze eğitim açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, okullar açık kalacak mı? sorusunu yanıtladı. Bakan Koca, "Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı olarak ikili ve hafta sonu eğitim dahil bütün alternatiflerin denenmesi, her haliyle okulların açık kalması gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerine yer verdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler