Geri Dön
Siyaset‘Mitingler yaparak seçim kazanılmaz’

‘Mitingler yaparak seçim kazanılmaz’

23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçiminde, “sandıklara sahip çıkmanın” önemli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, her sandıkta bir avukat bulundurmayı hedeflediklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, seçim stratejileri konusunda da “Büyük mitinglere karşıyız. Miting yapmak işin kolayıdır” dedi...

‘Mitingler yaparak seçim kazanılmaz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde önceki gün TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve beraberindeki heyet ile CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ile yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Edinilen bilgiye göre; Kılıçdaroğlu görüşmelerde, İstanbul’da yürütülen seçim hazırlıkları konusunda, “Biliyorsunuz seçimler YSK kararıyla haksız bir şekilde iptal edildi. Şimdi yeni seçimler için var gücümüzle çalışıyoruz. Bütün milletvekillerimiz orada çalışıyorlar. Bu seçimde sandıklara sahip çıkmak daha da önemli. Bütün sandıklara sahip çıkacağız. Her sandıkta görevlilerimiz olacak. Ayrıca her sandıkta bir avukat bulundurmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Halkın, 31 Mart seçiminde CHP’de önemli bir destek sağladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Biz de bu desteğin gereği olarak çok çalışacağız. Halka verdiğimiz sözleri tutacağız. Beş yıllık süre içinde yerel yönetimlerde göstereceğimiz başarı 2023’teki genel seçimlerde bizi iktidara taşıyacaktır” dedi.

‘Miting işin kolayı’

Kılıçdaroğlu, parti örgütüne ise şu mesajları verdi:

“Partinin tüm birimleri olarak bir stratejiye dayalı çalışmalıyız. Toplumun tüm kesimlerini kucaklamalıyız. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, tüm kesimlerle iletişim halinde olmalıyız. Halkın sorunlarını tespit edip, sorunların çözülmesi için uğraşmalıyız. Örgüt çalışmalarımızı da mutlaka ve mutlaka bir stratejiye dayalı olarak sürdürmeliyiz.”

İstanbul’da vatandaşlarla bire bir görüşerek sorunlarını dinlemenin önemli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Kalabalık mitingler yaparak değil, hedef kitleleri belirleyerek, dar toplantılarla bire bir ikna yöntemiyle çalışıyoruz. Dolayısıyla büyük mitinglere karşıyız. Açıkçası miting yapmak işin kolayıdır, mitingle seçim kazanılmaz” dedi.

‘Beklentim yüksek’

Görüşmede özellikle Melih Gökçek döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetimiyle yaşadığı tartışmalarla gündeme gelen Mimarlar Odası temsilcileri, Ankara’nın, “katılımcı anlayışla” yönetilmesinin önemini vurguladı. CHP lideri, bunun üzerine “Ben Mimarlar Odası’na güveniyorum. Bu nedenle sizlerden beklentim yüksek. Yeni dönemde sayın Mansur Yavaş ve sizin iş birliği ile güzel şeyler yapılacağına inancım tamdır” mesajını verdi.

Sakarya'da şişe ve bıçaklı kavgaSakarya'nın Sapanca ilçesinde, takside tartıştıktan sonra araçtan inen 2 kişi bıçak ve bira şişesi ile birbirine saldırdı. Yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırılırken, kavga anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler