Geri Dön
SiyasetMontaj nedir öğreneceksiniz

Montaj nedir öğreneceksiniz

Başbakan'ın 'alçakça montaj' diyerek reddettiği ses kaydını Kılıçdaroğlu kürsüden dinletti. Bahçeli ispat bekliyor, Demirtaş'a göre ise çözüm süreci iyice sıkıntıya girdi... Başbakan Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ile konuşmaları olduğu iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin “Alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar” diye konuştu

Montaj nedir öğreneceksiniz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oğlu ile arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin olarak, “Kendi kurguladıkları, dublajını da kendilerinin yaptığı bir piyesi servis ettiler. Alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar” dedi. Yüksek teknoloji ile 1 hafta 10 gün içinde montaj kaset hazırlayıp dinleteceklerini açıklayan Erdoğan, TÜBİTAK’ı da kriptolu telefonlarını dinlemekle suçladı.
Erdoğan, dün Ak Parti grup toplantısında şu mesajları verdi:

* YÖNETME İRADESİNİ ÖRGÜTLE PAYLAŞMAYIZ: Türkiye’yi yönetme iradesini biz hiç kimseyle, sermayeyle, çete ve mafyayla asla paylaşmayız. Bunların utanmaz, hayasız, yüzsüz olduklarını söylemiştim. Devletin içinde ur gibi çoğalmaya gayret eden, komploları, çirkin senaryoları ortaya dökülen vaiz lobisi rahatsız. Dün akşam (önceki) saatlerinde kendi kurguladıkları, dublajını da kendilerinin yaptığı bir piyesi servis ettiler. Ben haftalardır bir çağrıda bulunuyorum: ‘Eteğinizde ne varsa dökün’ diyorum ama bunlar gidiyor, alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Yahu uydurun da uydurmanın da bir ahlakı, edebi var. Bu kadarı da olmaz.
* MONTAJLI KASET YAPIP İZLETTİRECEK: Şimdi şurada bir hafta, on gün içerisinde onların karşıtlarını, aynı şekilde biz de bu teknolojiden hareketle sizlere izleteceğiz. Kılıçdaroğlu Meclis’te izletiyor ya aynısı. Teknolojinin nereye geldiğini görmeniz bakımından çok önemli. Senaryo yazmak zor bir şey değil. Bunlar yapılır. Yapılan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na alçakça bir saldırıdır. Kimsenin yanına bırakmayız ve bırakmayacağız.* OKYANUS ÖTESİNDEN YEM ATILDI AMA BİZİ MİLLET GÖTÜRÜR: Türkiye Cumhuriyeti, bu alçakça saldırıya asla teslim olmaz, olmayacak. CHP ve MHP yönetimleri olağanüstü toplantı yapmışlar. Montaj var ya, oradan bir rant elde edebilir miyiz? Sandıktan çıkamıyoruz, darbe de olmuyor, bari bu okyanus ötesinden atılan yemle durumu idare edebilir miyiz? Aç tavuk kendisini darı ambarında görürmüş ya. Avuçlarını yalarlar avuçlarını. Bizi buraya millet getirdi, millet götürür. Montaj kasetlerle milletin emanetini yere düşüreceğimiz zannedenler de ancak ham hayalle yetinir.

* 30 MART’A KADAR UMURSAMAYACAĞIZ: Yaşadığımız süreç, oynanan oyunu, kurulan tuzağı, yapılmak istenen itibarsızlaştırma operasyonunu zaten deşifre ediyor. Cevabını veremeyeceğimiz hiçbir iddia yok ama ne ben ne de Ak Parti teşkilatı, bu gündem değiştirme tuzağına düşmeyecek, bunların gündemine teslim olmayacağız. 30 Mart’a kadar bunları hiç umursamayacağız. Hesabı olan varsa 30 Mart’ta gelsin sandıkta görüşelim.* CANIMIZI ORTAYA KOYARIZ: Bu bir istiklal mücadelesidir. İstiklalimiz adına canımızı ortaya koymaktan da bir an bile tereddüt etmeyeceğiz. Son sözü millet söyleyecek.
* ROBOT LOBİSİ VURACAKTI: 17 Aralık, ardından 25 Aralık saldırısıyla hükümeti saf dışı bırakacak, bir kez daha yönetime el koyacaklardı. Hesaplar tutmadı. Kendilerince kusursuz bir senaryo hazırlamışlardı. Vaiz lobisi, yargı ve emniyetle vuracaktı. Medya lobisi, manşetlerle, televizyonla vuracaktı. Sosyal medyada kurdukları robot lobisi tweetlerle vuracaktı. Rüyalarında görülen biliyorsunuz, Peygamberimiz öyle buyuruyor, onlar da aynen bu şekilde ‘artırın tweet’leri’ diyerek bu süreci devam ettireceklerdi. Ak Parti içinde bazı tuzluklara emir verilecek, onlar da sırttan hançerleyecekti. Bu darbe girişiminde kim yer aldıysa zaten rezil olmuştur, çok daha rezil olacaktır.* TEK DOSYADA 2 BİN 287 KİŞİ DİNLENMİŞ: Dün (önceki gün) en büyük dinleme skandalı deşifre edildi. Bir tek dosya içinde kendileri hariç 2 bin 287 kişi dinlendi. Buna benzer daha onlarca dosyanın, daha binlerce dinleme klasörünün olduğu tahmin ediliyor. Eğer HSYK son değişimi İstanbul’da yapmamış olsaydı, bunlar ortaya çıkmayacaktı. Zaten ben dinleniyordum. Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilgili de söyledim. Hükümetsiniz çözün deniliyor. Bu çözün dediğiniz kişiler, şu anda bu devletin içerisinde memur olarak görev yapmış kişilerdir. Biz niye internet yasasını getirdik, niye MİT ile ilgili düzenlemeyi getirdik, işte bunun için getirdik. Bunlar olmazsa, düzenleme olmaz.
* TÜBİTAK’A KRİPTOLU TELEFONLARI DİNLEME SUÇLAMASI: İşte en son TÜBİTAK olayı. Bakın TÜBİTAK’ta yeni yapılanmaya bakanımız gidiyor ve çok enteresan devletin kriptolu telefonlarını bile oradan dinliyorlar. Bu kadar bunlar alçak, bu kadar. Yani bir Cumhurbaşkanı Başbakanı ile konuşamaz, Başbakan bakanlarıyla konuşamaz. Nerede, orada, merkez orada. Bakın değişiklik yapıldığı anda oturdular, hemen kendi gazeteleriyle bunu farklı yere çekmeye başladılar. Niye, çünkü ucu oraya dayanıyor. Yasal süreci işleteceğiz. Bunlar bu şekilde kaldığı sürece ‘ailelerin mahremi’, devletin mahremi diye bir şey kalmaz. Yine yapabilirler. Daha henüz durmuş değiller.
* HEPSİNİ İÇERİ ATACAKLARDI: Eğer 17 Aralık darbesi gerçekleşseydi gazetelerde çıkan isimlerin kahir ekseriyeti tutuklu olacaktı. Çünkü mekanizmayı buna göre çalıştırıyorlar.

* GÜLEN’E “BİZ YAPMADIK” ELEŞTİRİSİ: Bu dinlemelerin arkasındaki paralel yapının elebaşı çıkmış, ‘biz yapmadık’ diyor. ‘Kapalı kapıların ardındaki veya ardındakini duyduk’ diyen siz değil miydiniz? Birilerini takip eden, alüfteye gideceğini öğrenen, orada bir komplo sezen, sonra o kişiyi uyaran siz değil miydiniz? Elinizde buna benzer başka vakaların olduğunu itiraf eden siz değil miydiniz?
* MİT YASASINI SAVUNDU: Kim ne derse desin MİT yasası, Amerika, Avrupa’daki istihbarat örgütlerinin yasaları incelenerek, onların gerisinde olan bir düzenlemedir. Bazıları yazıyor. Bunlar nasıl siyasetçi, nasıl köşe yazarı? Dünyada MİT dediğiniz örgütler ya devlet başkanına ya başbakana bağlıdır. Bunlar bu kadar cahil, bunlar bu kadar zavallı. Büyük Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyoruz, onun için MİT’i güçlendirmemiz gerek.
* DERSHANE ORTADAN KALKACAK: (Dershaneler ile ilgili düzenlemeyi işaret ederek): Milletin, gençlerimizin üzerine adeta karabasan gibi çöken sorunu inşallah ortadan kaldırıyoruz seçim öncesinde. Çünkü bunun içinde de paralel yapının farklı hesapları vardı. Demokratikleşme Paketi ile atılacak adımlar ülkemize nefes aldıracak.

Video için tıklayın

Hatayspor maçı sonrası İsmail Çipe isyanı
Meteoroloji tarih verdi, İstanbul dahil! Kara kış geliyor
Geri sayım başladı! Yol süre yarım saatten 5 dakikaya düşüyor
Erciyes'te çığ düştü: 1 kişi hayatını kaybetti
Araç alıp satacak herkesi ilgilendiriyor! Değişiklik masada
Washington Post manşetten verdi! Yok etme görüntüleri Moskova'yı alarma geçirdi
Giresun'da korkutan an! Direkt kırmızı kart
Survivor All Star'da şoke eden sakatlık! 'Beni götürmeyin'
Fransa’da tartışmalara neden olmuştu! Kabul edildi
İki doktoru rehin aldı: 'Buradan sağ salim çıkamazsınız'
En 'parlak' intikam sosyal medyayı salladı! Aldatıldığını öğrenince...
Acun Ilıcalı'nın kızı kaza geçirmişti! Zeynep Yılmaz'dan açıklama...
Tarkan’ın göz bebeği! Kesenin ağzını açtı
Böyle komşu düşman başına! 258 ailenin yaşadığı lüks sitede...
Rehine krizinde şoke eden istek! Böyle kaçtılar

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler