Geri Dön
SiyasetOktay, ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ dizisinin galasına katıldı

Oktay, ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ dizisinin galasına katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay dün çalışma ziyaretinde bulunduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bir süredir çekimleri devam eden ve dün akşam ilk bölümü TRT 1’de yayımlanan “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinin galasına da katıldı.

Oktay, ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ dizisinin galasına katıldı

 

Ercan Havalimanı’nda Başbakan Ersan Saner tarafından karşılanan Oktay, bir dizi temas ve incelemelerde bulundu. 

Güvercinlik Köyü’nde, 2021 yılı anlaşmasında kaynak ayrılarak, yapımına başlanması planlanan Organize Sanayi Bölgesi III. Etap arazisinde incelemelerde  bulunan Oktay, ardından Gazimağusa Belediye Başkanı ile bir araya geldi. Fuat Oktay, bir süredir çekimleri Gazimağusa’da devam eden ve Kıbrıs’ta vatan mücadelesinin anlatılacağı “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinin galasına da katıldı. Dizinin ilk bölümü dün akşam TRT-1’de yayımlandı.

Filistinli lider Mustafa Barguti CNN TÜRK yayınına bağlandıİsrail-Filistin gerilimi giderek tırmanıyor. İsrail'in Gazze şeridine yaptığı hava saldırıları sonucu 24 kişi hayatını kaybetti. İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısını, Filistin Ulusal Girişim Hareketi Genel Sekreteri Mustafa Barguti, CNN TÜRK yayınında değerlendirdi. Barguti, "Gerilimi azaltmak için İsrail'e baskı yapılmalı" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler