Geri Dön

Oktay, Tatar’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, resmi ziyaret nedeniyle Ankara’da bulunan KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ı kabul etti. Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; görüşmede, KKTC Su Temin Projesi kapsamında Anamur-Geçitköy su altı boru hattı tamir çalışmalarında, su akışının en kısa sürede başlatılması kararı alındı.

Oktay, Tatar’ı kabul etti

2020 İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması destekleri kapsamında yapımına başlanan ve yüzde 50’si tamamlanan 100 Yataklı Acil Durum Hastanesi de bir an önce tamamlanarak hizmete açılacak. Anlaşma çerçevesinde, 117 milyon lira ödeneğin bugün itibariyle KKTC’ye aktarılması, salgının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerinin sıkı işbirlikleri ile bertaraf edilmesi kararları alındı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim altyapısı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uygulaması dahilinde, KKTC’de 1 Ekim tarihinde başlayacak eğitim dönemi için 9 milyon lira ödenek aktarılması da karara bağlanırken, Doğu Akdeniz’de gerek Türkiye’nin meşru hak ve çıkarlarına, gerekse de KKTC ve Kıbrıs Türk halkının, başta egemenlik olmak üzere, tüm haklarına sahip çıkılacağı hususlarındaki kararlılık teyit edildi.

Acılı baba olanlara inanmak istemiyorErmenistan'ın misket bomba saldırısında can veren Aysu İskenderova'nın babası Rövşen İskenderov, henüz 7 yaşında olan en büyük kızını yarın toprağa vereceğine inanmak istemediğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber