Geri Dön
Siyaset‘Ordunun politikaya karışmasına karşıydı’

‘Ordunun politikaya karışmasına karşıydı’

TBMM Hükümetinin ilk Savunma Bakanı, eski Genelkurmay başkanlarından Mareşal Fevzi Çakmak, ölümünün 71. yılında, Eyüpsultan’daki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

‘Ordunun politikaya karışmasına karşıydı’

Törene TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya , Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, 52. Motorlu Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor katıldı. Fevzi Çakmak’ın büyük ideallere ve düşüncelere sahip olduğunu söyleyen Şentop, “Gönlü daima askerlik mesleğindeydi. O ordunun politikaya karışmasına asla razı değildi. Bu düşüncesini açıkça ifade ettiği sözlerine geçtiğimiz günlerde yaşanan bildiri mevzusu sebebiyle de hasseten yer vermek isterim” dedi.  ALPER KORKMAZ İstanbul DHA

 

Bakar Akar'dan İsrail tepkisi: Bu bir insanlık suçudurMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, sınır birliklerinde incelemelerde bulundu, sınırda ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanları ile toplantı yaptı. Bakan Akar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dair "Bu saldırılar, insanlık suçudur. Bunlar, huzuru, barışı tahrip etmek demektir. İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler