Geri Dön
SiyasetPartilerin bayramlaşmasında ana gündem Filistin’di

Partilerin bayramlaşmasında ana gündem Filistin’di

Partiler arası bayramlaşma programları, Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl da video konferans aracılığıyla yapıldı.

Partilerin bayramlaşmasında ana gündem Filistin’di

ANKARA Milliyet -  Sohbetlere İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları damga vurdu. AK Parti heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın ve Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Muhammed Cem Çekerek yer aldı. Özlem Zengin konuşmasında, “Eğer Kudüs’te bir sükunet, barış varsa bu dünyada da barışın var olduğu anlamına geliyor. Özellikle bu manada siyasi partilerin ortaklaşması ve beraber hareket etmesi çok önemli. Hala bu yaşananlar, İsrail’in uygulamış olduğu politikalar karşısında ABD’nin BM Güvenlik Konseyi’nde direnç göstermesi maalesef dünya barışı için üzüntü verici” dedi.

CHP heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Parti Meclisi (PM) Üyeleri Semra Dinçer ve Deniz Demir yer alırken, Karabıyık konuşmasında, “İsrail’in çocuk demeden, kadın demeden, yaşlı demeden yaptığı saldırılar, gerçekten ne insanlığa ne vicdana sığar. Sözün bittiği yerdeyiz. Filistin halkının her zaman yanındayız. Bu bir insanlık ayıbıdır, bu tarihe bu şekilde geçecektir” mesajını verdi.

MHP heyetinden Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “İnsanlık trajedisi yaşanıyor. Uluslararası toplumun bu konuda görünürde bir şey yapıp gerçek anlamda inisiyatif almamaları bizi üzüyor” diye konuştu.

Tüm partilerle bayramlaşma yapan tek parti CHP oldu.

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler