Geri Dön
SiyasetS-400 alınabilir ama bağımlı olmamalıyız

S-400 alınabilir ama bağımlı olmamalıyız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MYK toplantısında ABD ile yaşanan ‘S-400’ ve ‘F-35’ gerilimine ilişkin olarak “Türkiye’nin ihtiyacı varsa S-400 alınabilir, ama bu Rusya’ya bağımlılık halinde olmamalı” diye konuştu

S-400 alınabilir ama  bağımlı olmamalıyız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ile yaşanan “S-400” ve “F-35” gerilimine ilişkin değerlerdirmelerde bulundu. CHP MYK dün Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda, ağırlıklı olarak ekonomi ve dış politikadaki gelişmeler ile Düzce’de yaşanan sel felaketi değerlendirildi. Edinilen bilgilere göre, Kılıçdaroğlu toplantıda kurmaylarına, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bir yıllık bilançosunun hazırlanması talimatını verdi. Kılıçdaroğlu’nun, “Bu sistemin Türkiye’ye getirdiği ekonomik dar boğazın maliyetini hesaplayalım. Bunu yaparken de özellikle akademik çevrelerle iş birliği halinde olalım” dediği öğrenildi. “S-400” ve “F-35” tartışmalarına ilişkin olarak da değerlendirmelerde bulunan  Kılıçdaroğlu, “Dış politikanın artık ortak akılla ve sürdürülebilir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Özellikle son dönemde yetişmiş insanların tasfiyesi ve liyakatsiz kadrolaşma nedeniyle sorunlu bir haldeyiz. Türkiye’nin güvenliği için Türkiye’nin ihtiyacı varsa S-400 sistemleri alınabilir ama bu bir Rusya’ya bağımlılık halinde olmamalı. Bu konuda iktidarın atacağı adımları da dikkatle izliyoruz” dedi.

‘Tatil moduna girmeyin’

Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına yönelik “yaz tatili” uyarısında bulunduğu da öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun, “Yaz tatili geldi ama çok fazla tatil moduna girmeyelim. Tatilde gideceğiniz yerlerde, bizim toplumda ulaşamadığımız kesimlere ulaşmaya gayret edin. CHP’li olmayan kesimlerle iyi diyaloglar geliştirmeye dikkat edin. Demokrasiyi güçlendirme adına diyalogları geliştirin” dediği belirtildi.

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Takla atan aracı bırakıp kaçtılarBursa'nın İnegöl ilçesinde kavga ihbarına giden polis ekiplerini gören şüphelilerin kaçtığı hafif ticari araç takla attı. Takla atan araçtan çıkan 3 şüpheli, yaya olarak kaçıp, kayıplara karıştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler