Geri Dön
Siyaset‘Sancak önemli bir kutsalımız’

‘Sancak önemli bir kutsalımız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6. Hudut Tugay Komutanlığı Sancak Tevdi Töreni’nde telefondan Mehmetçiğe hitap etti.

‘Sancak önemli bir kutsalımız’

VAN AA - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla ile Van’a geldi. Sınır birliklerinde denetlemelerde bulunan Akar ve komutanlar, ardından Başkale’deki 6. Hudut Tugay Komutanlığı Sancak Tevdi Töreni’ne katıldı. Akar’ın, sancağı 6. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral İlker Ertuğrul’a tesliminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefondan Mehmetçiğe hitap etti. Sancak teslim töreninin, Türk Silahlı Kuvvetleri için hayırlı olması temennisinde bulunan Erdoğan, “Sancak, bizim kutsallarımız arasında en önemli yeri tutan bir değerimizdir” dedi. Sancak teslim törenlerinin anlamlı ve değerli olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi: “Böyle değerli bir törende yüz yüze olmasak da sesimizi sizlere duyurabilme imkanı hazırladıkları için Milli Savunma Bakanıma, Genelkurmay Başkanıma, kuvvet komutanlarıma İstanbul’dan kalbi şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Bu törenle birlikte yeni bir sürecin, yeni bir dönemin orada başlıyor olması da bizler için ayrı bir gurur vesilesidir. Bütün askerlerimize başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

‘Saygılı davranmalıyız’

Bakan Akar da konuşmasında terörle mücadeledeki başarılarda aslan payının şehitlere ve gazilere ait olduğunu belirtti. Akar, “Şehit aileleri ve gazilerimiz bizim için gerçekten çok ama çok önemli. Dolayısıyla şehit ailelerimiz, gazilerimiz için ne yapsak azdır. Onları hiçbir zaman rencide etmemek esastır. Onlara her durumda, her şekilde saygılı davranmak bizim boynumuzun borcudur. Bunun dışındaki hareketlerin muhatabı hukuktur, milletimizin vicdanıdır. Hukuk ve milletimiz bunların haddini bildirecektir. Biz de her türlü işlemin takipçisi olacağız” dedi.

 

Türkiye korkusuyla almışlardı! Atina'da savaş jeti bayramı
Gözler Merkez Bankası'nda! İşte ekonomistlerin faiz tahmini
Kırdığı yumurtanın akı 'kırmızı' çıktı, sosyal medya karıştı! Sandığınız gibi değil...
'Dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı! Daha kuvvetlisi geliyor
Memur ve emeklilerin beklediği haber! Meclis'ten geçti
4 milyon haneye doğal gaz desteği
Yusuf Yazıcı için skandal tanıtım! Kovuldu
İrem Sak, 11 yaş küçük aşkını itiraf etti!
50 bin yıllık geçmişi var! İlk haberleşme ağını böyle kurdular
Tatile sayılı günler kaldı! Bin TL'ye de var
Araçlar yolda kaldı, evler gömüldü! '3 metreye ulaştı'
Kayak pistinde feci kaza! Ünlü oyuncu hayatını kaybetti
Survivor All Star'da ilk eleme! Adaya veda eden isim belli oldu
Maç sonrası tepki! 'Göstere göstere gelen bir tehlike'
Yemeksepeti, 2021’in hızlı ticaret trendlerini açıkladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler