Geri Dön

Sarıgül: CHP'de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var

Demokratik Sol Parti'nin Şişli Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı. Sarıgül, "Ben Kılıçdaroğlu'na asla kırgın değilim. Kendisinin çok iyi olduğunu biliyorum. Sayın Genel Başkanın çevresinde ona eksik bilgiler veren ve yanlış yönlendiren kadrolar var. CHP'de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var" dedi.

Sarıgül: CHP'de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var

CNN TÜRK'te Hakan Çelik'le Hafta Sonu programına konuk olan DSP'nin Şişli Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, önemli açıklamalarda bulundu. Sarıgül'ün sözlerinin satır başları şöyle:

5 yıl önce Sarıgül en değerli adayım diyorsunuz, 5 sene sonra Sarıgül'e kendi ilçesini aday yapmakta zorlanıyorsunuz. Bu meseleyi benim meselem olmaktan çıkarmak genele yaymak lazım. Bugün seçimlere 57 gün var. Hala adaylar belli değil. Nasıl bu adaylar gidecek projelerini anlatacak.

'1 YIL ÖNCE AÇIKLAMALI'

Ben Ana Muhalefet'te sistem meselesine üzülüyorum. İktidar 25 yıldır belediyeleri yönetiyor. Muhalefet olarak görevimiz iktidarın yanlışlarını söylemek. Adayların açıklanmasını toplumsal barışla yapmak lazım. CHP adaylarını 1 yıl önce açıklamalı.

Ben Kılıçdaroğlu'na asla kırgın değilim. Ben kendisinin çok iyi olduğunu biliyorum. Sayın genel Başkanın çevresinde ona eksik bilgiler veren ve yanlış yönlendiren kadrolar var. CHP'de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var.

Yarın DSP Genel Merkezi toplanacak ve resmi karar verilecek. Bana gönüllerini açtılar, onlara çok teşekkür ediyorum. 2009'da DSP'den aday olup kazandım.

Beni CHP Genel Merkezi'nden bir tek yönetici aramadı. Ben 48 aydır çalışıyorum. Sahadayım. Belediye Başkanlığı'nda boşluk vermek olmaz. Bir tek düğün cenaze kaçırmadım. Bu çalışmaları yaptığımı herkles biliyor. CHP'den bir tek kişi beni aramadı. Sayın Kılıçdaroğlu da beni aramadı ama yakın çevresinden bana telefonlar geldi.

Şişli'de 2009'da da benzer bir seçime şahit olduk. Şişli'de herkesi kucaklayacağız. Çok daha fazla oy alırsak sakın şaşırmayın.

'ŞİŞLİ HALKI İSTEDİĞİ İÇİN TEKRAR ADAY OLDUM'

Ekrem Bey'e başarılar diliyorum. Onunla ilgili bu saatten sonra bir şey söylemem doğru olmaz. DSP ve CHP dışında siyaset yapmam. Şişli halkı istediği için tekrar aday oldum. Geniş bir ekip ile çalışıyoruz.

Van benim için önemli. Gece 04.00'te depremin ardından Van'a ulaştık. 78 öğretmenimiz göçük altında kalmıştı. Ben Van'da Şişli öğretmen evini yaptım. Bir belediye başkanı ülkesinde bir yerde yara varsa ona merhem olmak zorundadır. Bir olay olduğunda biz Diyarbakır'a gidiyoruz. Bir siyasi olarak ülkemin her noktasında bir olay varsa ilgilenmek zorundayım. Nereye gideceğimizin kararını biz veremeyiz. Kafam tamamen Şişli'de. 1 yıl içerisinde orayı eski havasına kavuşturmak istiyorum. İstanbul’a gelen turistler ilk önce Nişantaşı’nı gezmek isterlerdi.

Sarıgül: CHPde partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var

Bir şehri kalkındırmak için şehrin marka caddeleri vardır. Eskiden İstanbul’a gelenler Nişantaşı ve Şişli’ye gelirdi. Biz eskiden Nişantaşı’nı gelin gibi süslerdik. yılbaşında kar yağmadığında suni kar yağdırırdık. Yılbaşında 3 aylık sürede milyonlar oraya akardı. Esnaflarımız 8 aylık cirolarını 3 ayda yaparlardı. Vergi rekortmeni firmaların büyük bölümü Şişli’de. Şişli’de sanayi, ticaret var. Şişli çekim merkezi. Işığı söndü, tekrar yakacağız bu ışığı.

DSP KARARI NASIL KARŞILANDI?

Bu kararı ben vermedim. Binlerce yurttaşımız verdi. Anketler yaptık. Yurttaşlarımız beni orada görmek istedi. Yarın 14:00'da Kurtuluş'ta etkinliğimiz var. CHP'li arkadaşlarım da geliyorlar. Büyük bölümü bizimle beraber olacak. Şişli'nin iyiliğini isteyen her siyasi partiye oy veren yurttaşlarımız var. Yarın o meydanda her siyasi partiye oy veren yurttaşlarımız olacak. Yerel yönetimlerde Şişli çok öncü bir modeldi. Bunun tekrar olmasını isteyen herkesi bekliyoruz.

'ORASI MARKA MAHALLE OLACAK'

İzzetpaşa mahallemiz var orayı kentsel dönüşüme sokmak istiyorum. Orası marka mahalle olacak. Bunu da 2 yılda yapacağım. Berlin modelini örnek almayı planlıyoruz. Okullarımızın, öğretmenlerimizin mutlu olması için ben bütün okullarımızı 50 derslik dev okullar yaptım. Her şeyi MEB'den beklemek doğru değil.

ŞİŞLİ TRAFİĞİ NASIL BİTER?

Yükleme saatlerini sınıtlı tutacağız. Trafik kontrolü belediyelere verilmeli. Kent planlamasında tüccarımızı ve esnafımızı düşünmemiz lazım. 4 tane yan yana aynı iş yeri olunca esnafımız iş yapmıyor. Bunun üzerinde de çalışıyoruz. Yeni Şişli'de kent planlaması muhteşem olacak.

'ŞİŞLİ'DE BAKKAL AMCA TEKRAR GERİ DÖNECEK'

İşsiz tek bir genç kalmaması için çalışacağım. Çok önemli projelerimiz var. Şişli'de açılan yerlerde Şişlili gençler çalışacak. Şişli'de açılan işletme Şişlililere iş sağlamalı. Şişli'de bakkal amca tekrar geri dönecek. Küçük esnafı ve bakkalımızı korumamız lazım. Kentsel dönüşüm için iş insanları ile irtibattayım.

İletişim Başkanı Altun’dan ‘ Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ video paylaşımıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ dayanışma kampanyasını anlatan bir video paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber