Geri Dön

Seçimlere parti olarak gireceğiz

Köşk seçimleriyle HDP projesini test etme imkânı bulduklarını söyleyen Demirtaş, aldıkları sonucu yorumlarken, “Bu barajı tarumar etmenin zamanı geldi” dedi

Seçimlere parti olarak gireceğiz

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde HDP projesini test edilme imkânı yakaladıklarını belirterek, “Seçimlere parti olarak girmeyi amaçlıyoruz. AKP, mevcut baraj sistemini dayatacaktır. Bu barajı tarumar etmenin zamanı geldi” dedi.
Demirtaş, Ak Parti ve CHP’yi, “IŞİD’in tekçi zihniyeti” olmakla suçladı. HDP İl Eş Başkanları toplantısında gündeme ilişkin mesajlar veren Demirtaş, Türkiye’de Ak Parti ve CHP’nin IŞİD zihniyetini temsil ettiğini, panzehirin ise HDP olduğunu söyledi.

‘IŞİD’in siyasi anlayışı’
Demirtaş, şunları söyledi: “Dikkat edin bugün IŞİD’in etkili olamadığı yerler neresidir? Tıpkı HDP’nin savunduğu projeleri hayata geçirmeyi başaran ve de savunan yerlerdir. IŞİD, Rojava’ya girememiştir, Kobanê’ye girememiştir.
Düşünün ki bütün düzenli orduları yerle bir eden tarumar eden çekirge sürüsü gibi kirli istila eden IŞİD, aylarca vahşi bir saldırıya rağmen Rojava’yı yenememiştir. IŞİD nerede durmuştur, Şengal’de YPG, HPG karşısında durmuştur.
İlerleyişi o noktaya kadardır. Orada başarıyı sağlayan ruh nedir? Bugün HDP’nin ortaya koyduğu çizginin pratiğidir. Bunlardan biri de iktidardadır, mezhepçi tekçi anlayış AKP’nin anlayışıdır. Ve Türkiye açısından tehdittir. CHP de IŞİD’in başka bir versiyonudur. Mezhepçi ve tekçidir. Türkiye’de halklara kaybettirecek anlayışlar bunlardır. Bunların panzehiri biziz, HDP’dir. HDP içerisindeki ilerici güçlerdir.”

Durakta maske takmayanları uyaran yapay zeka ekranına ilgiTRABZON'da otobüs durağına yerleştirilip, maskesi olmayan vatandaşları tespit ederek, uyarı veren yapay zekâ tabanlı dijital ekranı uygulaması, ilk günden etkisini gösterdi, maske kuralına uymayanlar dikkatli davranmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber