Geri Dön
SiyasetSen darbe karşıtı değil, darbecisin

Sen darbe karşıtı değil, darbecisin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri için ilk mitingini İzmir’de yaptı. Konuşmasında CHP liderini eleştiren Erdoğan, “Sen darbe karşıtı değil darbecisin. CHP, FETÖ’nün borazanı haline dönüştü” dedi.

Sen darbe karşıtı değil, darbecisin

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 24 Haziran 2018 seçimleri için sahaya ilk olarak Yıldırım’ın seçim bölgesi İzmir’de indi. İzmir İl Kongresi’ne katılan Erdoğan ve Yıldırım, daha sonra Atatürk Stadı Yerleşkesi’nde halka hitap ederek Ak Parti’nin seçim kampanyasını başlatmış oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına Neşet Ertaş’ın “Gizli gizli” türküsünü okuyarak başladı ve şunları söyledi:

ARAMIZDAKİ PERDELERİ KALDIRACAĞIZ: Kalpten kalbe giden yolları açık etmenin zamanı geldi. İnşallah bu defa İzmir ile aramızdaki tüm perdeleri kaldıracak, bütün zincirleri kıracağız. İzmir kurtuluşun şehridir, Gazi Mustafa Kemal’in, demokrasinin, milli iradenin şehridir. Ey İzmir, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmeye hazır mıyız? Ey İzmir, 24 Haziran’da güçlü ve itibarlı Meclisi, etkili ve istikrarlı hükümeti, bağımsız ve tarafsız yargısı ile yeni bir Türkiye’ye ‘Merhaba’ demeye hazır mıyız?(Evet cevabı üzerine) İşte benim meftun olduğum İzmir budur. 2023 hedeflerimize birlikte yürümek istediğim İzmir karşımda.

NUTUKLAR ATANLAR: Her seçimde İzmir, İstanbul ve Ankara’nın belli ilçelerinin oylarına ipotek koyanlar ne yaptı? Türkiye ve İzmir için en küçük proje, vizyon üretemeyenler tüm eksikliklerini, hatalarını, yanlışlarını, ihanetlerini laiklik kavramı altında gizlemeye çalışıyorlar. Partimizin programında laikliği demokrasinin vazgeçilmez şartı, din ve vicdan hürriyetinin teminatı olarak gördüğümüz açıkça yazıyor. Biz aynı zamanda laikliğin ülkemizde birilerinin bilinçli olarak din düşmanlığı şeklinde yorumlanması ve bu sebeple örselenmesine de karşı çıktık. Her seçimde İzmir’e gidip laiklik nutukları atanların Meclis’teki grup kürsülerini aylarca FETÖ’ye kiraladığı unutulmadı.

YANDIN KEMAL: CHP’yi bu ihanet örgütünün (FETÖ) saflarında bize karşı yumruk atarken bulduk. Ben Marmaris’ten İstanbul’a hareket ettim. Havalimanına geldiğimde onbinler Atatürk Havalimanı’ndaydı. Meğerse ben 01.20’de oraya indiğimde 23.15’te Bay Kemal oraya gelmiş, tanklar orada korumaya almışlar ve oradan Bakırköy Belediyes’ine gidiyor. Halbuki daha önceleri ‘Darbe olursa tankın üzerine önce ben çıkarım’ diyen kişi, bu defa tankların korumasında havalimanından hareket ediyor. Şimdi inkar ediyor. İstediğin kadar inkar et, tüm belgelerde varsın. Yandın Kemal, yandın. Sen darbe karşıtı değil darbecisin. CHP, artık yargımızın terör örgütü olarak tescillediği FETÖ’nün borazanı haline dönüşmüştür.

ORADAN SAR 15 MEBUS: Şu anda bu meydanda Cumhurun İttifakı var. El eleyiz, omuz omuzayız. Peki muhalefet neden bu konuda kılını kıpırdatmadı dersiniz çünkü bunların ülkeyi yönetmek, millete hizmet etmek gibi bir dertleri yok. Üstelik öyle bir tezgah kurmuşlar ki birisi ‘Oradan sar bana 15 mebus’ diyor, öteki daha cümle bitmeden 15 milletvekilini paket yapıp gönderiyor. Böyle demokrasi olur mu? Tayyip Erdoğan’a ‘diktatör’ diyeceksin, kalkıp diktatörlüğün daniskasını kendin yapacaksın.

ERDOĞAN’I SOROS GETİRMEDİ

Sanıyorlar ki Tayyip Erdoğan olmasa milletimiz bunları baş tacı edecek. Tayyip Erdoğan’ı Soros getirmedi, Tayyip Erdoğan’ı benim milletim getirdi, alırsa milletim alır. Milletim aldığı zaman bana düşen de el göz baş üstüne.

Sen darbe karşıtı değil, darbecisin

Tatlıses sürprizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’den İzmir milletvekili adaylığı için başvuran İbrahim Tatlıses’i konuşması sırasında sahneye çağırarak sürpriz yaptı. Tatlıses, “Yaylalar” türküsünü Afrin ve Münbiç’e uyarlayarak mitinge katılanlarla birlikte söyledi.

‘Rekor oyla tarihe geçeceğiz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, Halkapınar Spor Salonu’nda yapılan Ak Parti İzmir 6. Olağan Kongresine katıldı. Kongreye davet edilenler arasında MHP İl Başkanı da yer aldı. Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

24 HAZİRAN MİLAT OLACAK: Bu salonda 16 Nisan’daki ataleti üzerinden söküp atmış bir İzmir, İzmir teşkilatı görüyorum. Bu coşkuyu seçim gününe kadar sürdüreceğinize inanıyorum. 24 Haziran İzmir’in siyasi tercihlerinde tarihi bir milat olacaktır. İzmir’i tıpkı diğer birçok şehrimiz gibi Ak Parti siyasetinin lokomotif şehirlerinden biri haline getirmeden bu teşkilata dinlenmek yok.

ÇOK ÇALIŞACAĞIZ: Biz başkaları gibi başarıyı kendinde hatayı seçmende arayan bir parti değiliz. Olamayız. Biz sandıktan beklediği sonuç çıkmayınca vatandaşı suçlayan, göbeğini kaşıyan adam diyenlerden değiliz. Hatta vatandaşı aşağılayan siyasi hareket asla olmadık, olamayız. Bizim lügatimizde millete kırılma, küsme, diye gibi bir kavrama asla rastlayamazsınız. İzmir’de istediğimiz neticeyi almak için daha çok çalışmamız gerekiyor.

SİYASET EKİP İŞİDİR: Siyaset bir ekip işidir. Bir kadro işidir, bir organizasyon işidir. Hele hele bizim gibi siyasette bir davası, bir vizyonu, millete taahhüt ettiği hedefleri olan bir parti için bu takım oyununu başarı ile yürütmek çok daha önemlidir. Elbette ben lider olarak, önde yer alacak, tüm teşkilatımıza da yol açacağım. Ancak teşkilatlarımızın da bu yolu takip etmesi, çalışması şarttır.

TARİH YAZALIM: İnşallah milletvekili aday listemizi de kendi yetişmiş kadrolarımızla birlikte milletimizin karşısına çıkacağız. 24 Haziran’da hem Cumhurbaşkanlığı’nda hem milletvekilliğinde rekor bir oyla siyaset tarihimize geçeceğimize inanıyorum. MHP ile oluşturmuş olduğumuz Cumhur İttifakı’nın 24 Haziran’da bir tarih yazmasını özellikle arzuluyorum.

‘Gelin İzmir’i şaha kaldıralım’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) düzenlenen Özel Meclis Toplantısı’na katıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’dan sonra Meclisi Toplantısı’na katılan 3. Cumhurbaşkanı olan Erdoğan, özetle şunları söyledi: “Bakanlar Kurulu’muzdaki en becerikli, en üretken, en pratik bakanımızı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve milletvekili olarak İzmir’e gönderdik. İzmir, kendisinin hizmetine talip olmayınca biz de Binali Bey’i Başbakan olarak Türkiye’nin hizmetine verdik. Samimiyetimle ifade ediyorum, İzmir’in bir dünya kenti olması bizim projemizdir. Gelin, İzmir’i şaha kaldıralım.”

Sen darbe karşıtı değil, darbecisin

İZTO Başkanı Mahmut Özgener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tablo hediye etti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sıfır araçta ÖTV fırsatçılığı!İzmir'de Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi sonrası bayilerde araç kalmadığını öne süren satıcıların, yüzlerce otomobili boş arazilerde stokladığı ileri sürüldü. Yaklaşık 600'e yakın aracı park halinde görenler fırsatçılık yapıldığını öne sürerken, iddiaların odağındaki firma yetkilisi ise, 'stokçuluk' yapmadıklarını ve arazideki araçları kiraladıklarını savundu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Fırsatçılık yapan tüm otomotiv markalarını vatandaşlar şikayet etsin. Bayide araç yok, kiralamayı düşünüyorsunuz. Ayrıca bazı firmalar ÖTV avantajlarını tam anlamıyla yansıtmıyor. Farklı bir uygulama yapıp aksesuar satışı adı altında farklı fiyattan satıyorlar." ifadelerini kullandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler