Geri Dön
Siyaset‘SGK kısıtlamaları kaldırılacak’

‘SGK kısıtlamaları kaldırılacak’

Toplumsal Politikalar Başkanlığı ARGE Sağlık Komisyonu’nca hazırlanan “Türkiye İYİleşecek” başlıklı kitap, İYİ Parti’li milletvekillerine gönderildi. Kitabın ön sözünü kaleme alan Akşener, AK Parti hükümetlerinin Sağlık Dönüşüm Projesi’ndeki uygulamaları sağlam zemine oturtamadığını savunuyor.

‘SGK kısıtlamaları kaldırılacak’

 

BAHAR ATAKAN Ankara - İYİ Parti, sandık başında seçmenin tercihinde en etkili alanlarından biri olan sağlığa ilişkin politika belgesi açıkladı. Sağlık politikalarının aktarıldığı çalışmanın ön sözünü yazan Genel Başkan Meral Akşener, “Özellikle kanser, kan hastalıkları ve romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan akıllı ilaçlara SGK tarafından getirilen kısıtlamalar kaldırılacak ve vatandaşlarımızın bu ilaçlara hızlı şekilde ulaşması sağlanacak” dedi. İYİ Parti, Kovid-19 salgınında görev şehidi olan sağlık çalışanlarına illiyet bağı aranmaksızın ve başvuru talep edilmeden “şehit statüsü” verilmesini, pandemi ve biyoterörizmle savaş için ulusal enstitü kurulmasını öngördü.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Fırtınada yardıma gitti, tabela ile birlikte uçtuEsenyurt’ta geçtiğimiz gün yaşanan fırtınada komşusunun düşen tabelasını kaldırmak isteyen bir vatandaş, tabela ile metrelerce havaya uçtu. Şans eseri uçan vatandaşa bir şey olmazken o anlar çevredeki bir işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Üretim yapan başka bir iş yerinde ise patlayan vitrinde çalışanlar ölümden son anda kurtuldu.