Geri Dön
Siyaset‘Sığınmacılar için komisyon oluşturulsun’

‘Sığınmacılar için komisyon oluşturulsun’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sığınmacılar konusunda bir komisyon oluşturulması gerektiğini söyledi.

‘Sığınmacılar için komisyon oluşturulsun’

ANKARA Milliyet  - Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında, sığınmacı meselesinde Türkiye’de toplumsal bir uzlaşı sağlamaya, herkesle mutabık kalınacak bir yol haritası belirlemeye mecbur olunduğunu söyledi. SP lideri, “Başta siyasi partiler olmak üzere sosyologlar, göç uzmanları, tarihçiler, bu konuyla doğrudan doğruya ilgilenen akademisyenler, yetkin isimlerden müteşekkil bir komisyon oluşturulmalı. İster buna göç komisyonu, ister mülteciler, sığınmacılar komisyonu deyin ama bu konuyu her yönüyle ele alıp çözüm üretmeye mecburuz” diye konuştu.

‘Provokatif müdahale’

Önceki gün Sivas’ta İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yapılan “provokatif müdahaleyi üzüntüyle karşıladığını” söyleyen Karamolloğlu, aslında yaşanan hadiseyi medyanın daha farklı gündeme getirdiğini savundu. Karamollaoğlu, bunu doğru bulmadığını da kaydetti.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hayatını spora adadı, evlendiği gün bile maça gittiKonya'da emekli bilgisayar programcısı Murat Baydar (63), 51 yıldır birçok spor müsabakasının kaydını tutuyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler