Geri Dön
SiyasetSon dakika: Filistin ve İsrail'e kritik ziyaret! Sözcü Kalın duyurdu

Son dakika: Filistin ve İsrail'e kritik ziyaret! Sözcü Kalın duyurdu

Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Filistin ve İsrail’e yaptığımız ziyarette ikili ve bölgesel konuları; Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı, İsrail Devlet Başkanı Sn. Herzog’un Türkiye ziyaretini ve bölgesel barış ve istikrar için bundan sonra atılacak adımları ele aldık." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Filistin ve İsrail'e kritik ziyaret! Sözcü Kalın duyurdu

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un 9-10 Mart tarihlerinde Türkiye ziyareti öncesi Türk ve İsrailli yetkililer Kudüs’te bir araya geldi. Türk heyetinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal yer aldığı Türk heyeti, İsrail Dışişleri Bakanlığı Genel Direktörü Alon Ushpiz ve İsrail Cumhurbaşkanlığı Ofisi Genel Direktörü Eyal Shviki gibi üst düzey isimlerin yer aldığı İsrail heyeti ile bir araya geldi. Heyetlerin, Herzog’un ziyaretinin yanı sıra ikili ilişkileri ve bölgesel meseleleri ele aldıkları belirtildi.

Son dakika: Filistin ve İsraile kritik ziyaret Sözcü Kalın duyurdu

İsrail Dışişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan ortak açıklamada, Cumhurbaşkanı Herzog’un Türk heyetini karşılamak amacıyla kısa süreli olarak toplantıya katıldığı ifade edildi. Öte yandan Türk heyeti, dün Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya gelmişti.

SÖZCÜ KALIN PAYLAŞTI

Sözcü Kalın sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Filistin ve İsrail’e yaptığımız ziyarette ikili ve bölgesel konuları; Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı, İsrail Devlet Başkanı Sn. Herzog’un Türkiye ziyaretini ve bölgesel barış ve istikrar için bundan sonra atılacak adımları ele aldık. Hayırlara vesile olmasını diliyorum.