Geri Dön

Son dakika I Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 82 günde liderlerle 'corona virüs diplomasisi'

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip corona virüs vakasının Türkiye'de görüldüğü 11 Mart tarihinden, kontrollü sosyal hayatın ilk günü sayılan 1 Haziran'a kadar dünya ülkelerinin liderleriyle yoğun telefon diplomasisi yürüttü.

Son dakika I Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 82 günde liderlerle 'corona virüs diplomasisi'

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu süreçte 4 kez olmak üzere en fazla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşürken, ABD Başkanı Donald Trump, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile üçer, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ve KKTC Başbakanı Ersin Tatar ile ikişer kez telefonda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 82 günde onlarca ülke liderleriyle görüşmesinin yanı sıra NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefonda görüş alışverişinde bulundu

Görüşmelerde ikili meselelerin yanı sıra bölgesel gelişmeler ve corona virüs salgını ile mücadelede iş birliği konuları ele alındı.

Doğal gaz faturalarının nasıl düşürüleceğini sosyal medyadan duyurdu! Suçüstü yakalandı!İzmir'de doğal gaz sayaçlarının mührünü kırarak endeksi geriye çektiği iddiasıyla polis tarafından yakalanan şahıs tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber