Geri Dön
SiyasetSon dakika... Saadet Partisi'nde Asiltürk çıkışı! Karamollaoğlu'ndan yanıt geldi

Son dakika... Saadet Partisi'nde Asiltürk çıkışı! Karamollaoğlu'ndan yanıt geldi

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, partinin Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün kongre çağrısına yanıt verdi. Karamollaoğlu, Asiltürk'ün açıklamalarının kendisini bağladığını söyledi.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda güçlü bir Saadet Partisi teşkilatı oluşturmak için kendi gözetiminde bir liste hazırlanarak partisinin kongre başkanlığına sunacaklarını belirtti. Asiltürk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'dan sonra Saadet Partisi'nde görev yapanların sadece iktidarı tenkit etmekle yetindiğini kaydetti.

SAADET PARTİSİ'NE DESTEK AZALDI

Böyle olunca, ahlaki ve manevi değerleri savunduğu için Saadet Partisi'ni destekleyenlerin desteğinin azaldığını ifade eden Asiltürk, bu nedenle seçim iş birliği dolayısıyla baraj uygulanmadığı halde, bir önceki seçimde milletvekili çıkaracak kadar oy aldıkları illerde milletvekili çıkaramadıklarını bildirdi.

Bir siyasi partinin başarılı olması için inandığı gerçeklere hizmet etmesi gerektiğini belirten Asiltürk, "Bundan dolayı bizim öncelikli hedefimiz, toplumu ahlaki ve manevi değerlere yönlendirme çalışması olmalıdır. Elbette toplumun maddi ihtiyaçlarını da dikkate alacağız. Ancak bunu yaparken partiyi sadece toplumun karnını doyurmaya çalışan bir parti gibi göstermekten de kaçınacağız." ifadelerini kullandı.

Milli Görüşün partisini, diğer partilerden ayıran en önemli yönünün, ahlaki ve manevi değerlere bağlılığı ön planda tutması olduğunu vurgulayan Asiltürk, şunları kaydetti:

"Buna dikkat etmezsek Erbakan hocamızın ifadesiyle önce diğer partilerden biri gibi olur, sonra da yok oluruz. Şunu unutmamalıyız, bize oy verecek olanlar, maddi imkanlar elde etmek için yanımıza gelenler değil, inancımıza saygılı olanlardır. İnşallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hale gelir. Önümüzde, şu anda tarihi belli olmayan bir genel seçim var. Bu seçimde başarılı olmak için, bugün, memleketimizin içinde bulunduğu şartları inceleyerek o şartlara uygun tedbirler almamız lazım. Allah'ın izniyle önümüzdeki kongrede, memleketimizin şu anda içinde bulunduğu sosyal ve siyasi şartlara uygun olarak hizmet edecek bir teşkilat oluşturacağız. Güçlü bir Saadet Partisi teşkilatı oluşturmak ve yukarıda durumlarını anlattığım gençleri, Milli Görüşe kazandırmak için benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak. Rabbimiz hayırlı hizmetler yapmalarını nasip eylesin."

Son dakika... Saadet Partisinde Asiltürk çıkışı Karamollaoğlundan yanıt geldi

KARAMOLLAOĞLU'NDAN CEVAP GELDİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yüksek İstişare Kurulu üyesi Oğuzhan Asiltürk'ün partiye yönelik eleştirileriyle ilgili, "Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman bugüne kadar girmedim, bundan sonra da girmemekte kararlıyım. Kendisi ile görüşeceğiz" dedi.

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, NATO Liderler Zirvesi’ne değinerek, "Her zaman olduğu gibi bu zirvede de insanlığın karşı karşıya kaldığı sorunlara dair somut ve kalıcı hiçbir adım atılmadı, hiçbir ifadede bulunulmadı. Zirve aldığı kararlardan çok verilen pozlar; kim kiminle nasıl tokalaştı, kim nasıl selam verdi, kim ne giymiş gibi yersiz ve gereksiz magazin konularıyla gündem oldu. Şişme botlarda kıyıya vurarak can veren yavrular için ve tüm dünyanın gözü önünde fütursuzca katliamlar yapan ülkeleri önlemek için hiçbir somut karar çıkmadı. Bir tarafta servetine servet katan bir avuç insan varken diğer taraftan bir dilim ekmeğe bir yudum suya muhtaç bırakılan milyonlarca insan için hiçbir karar alınmadı. Bilindik, artık bıkkınlık veren temenniler, ikili ilişkilerin hayati önemini vurgulayan, 'stratejik ortaklıklar devam edecek' kabilinden basma kalıp cümlelerle sona eren bir zirve daha böylece gerçekleşmiş ve bitirilmiş oldu" dedi.

'KENDİSİ İLE GÖRÜŞECEĞİZ'

SP lideri Karamollaoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün partisine yönelik eleştirileriyle ilgili soru üzerine ise "Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman bugüne kadar girmedim, bundan sonra da girmemekte kararlıyım. Onun için o açıklamalar Oğuzhan beyi doğrudan doğruya bağlar. Kendisi ile de görüşeceğiz. Bundan dolayı da başka bir açıklama yapmayı da doğru bulmuyorum. Yani parti içi meseleleri kamuoyu ile paylaşmak ülkenin problemlerini çözmekle alakalı bir konu değil, diye düşünüyorum" yanıtını verdi.

Metrelerce yükselip yola savrulduAdana'da yolun sol şeridinde ilerleyen otomobilin, arkadan çarptığı motosiklet sürücüsü Umut Sezik (30) metrelerce yükselip, başını asfalt zemine çarparak ağır yaralandı. Motosikletteki yolcu konumundaki Berat Coşgun'un da yaralandığı kaza anı otomobilin araç kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler