Geri Dön

Son koltuklar da sahiplerini buluyor

Ak Parti’de, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve kabinenin ardından, Meclis Grup Yönetimi de şekillenecek.

Ak Parti grubu saat 14.00’te toplanacak ve grup başkanvekilliği seçimini yapacak. Nurettin Canikli’nin Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirilmesiyle Ak Parti’nin mevcut beş grup başkanvekilliğinden biri boşalmıştı. Ancak edinilen bilgiye göre diğer grup başkanvekilleri İlknur İnceöz, Bülent Turan, Naci Bostancı ve Coşkun Çakır da Yıldırım’a istediği isimle çalışabilme imkanı tanımak için nezaketen bu görevlerinden istifa etmeyi düşünüyor. Yıldırım’ın da onay vermesi halinde bu durumda bugünkü kapalı grupta, sadece Canikli’den boşalan koltuk için değil, beş grup başkanvekilliği için de yeniden seçim yapılacak. Kulislerde, grup başkanvekilliği için yeni MKYK’da ve kabinede yer bulamayan eski grup başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Mahir Ünal ile eski Genel Başkan Yardımcısı Doğan Kubat’ın isimleri dillendiriliyor. İnceöz, Turan ve Bostancı’nın başkanvekilliğine devam edebileceği de ifade ediliyor.

"Kızı bize ‘Zeynep’ diğer aileye 'Derya' diye verdiler"Mersin'de, birbirlerinden habersiz Y.S. isimli kadın ile evlenmek isteyen iki damat adayından Ankara'nın Kalecik ilçesinde oturan inşaat işçisi Fatih Karadoğan yaşadıkların anlattı. Karadoğan, "Nişan oldu, yüzükleri taktık. '1 ay sonra düğün yapacağız' dediler. Biz de başlık parasını ödedik, altınlarını aldık. Kızla 2-3 hafta konuştuk. Daha sonra telefonunu kapattı, ulaşamadık. Parayı aldılar, irtibatı kestiler" dedi. Baba Karadoğan ise gelin adayının kendilerine 'Zeynep', diğer aileye 'Derya' olarak tanıtıldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber