Geri Dön

Sorunlarınızın takipçisi olacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün CHP Genel Merkezi’nde DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, sendika yöneticileri ve Bursa’da işten atılan Renault işçileri ile görüştü.

Sorunlarınızın takipçisi olacağız

Erdaroğlu, Renault’da 400’ün Birleşik Metal-İş’ten istifa ederek kendi sendikalarına üye olan 400’e yakın işçinin işten çıkarıldığını, 75’inin tazminatsız olarak işten çıkarıldığını anlattı. Serdaroğlu’nun “İşyerinde sendikal tercihlere yönelik yapılan bu baskılar konusunda hükümetin ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da müdahaleleri olduğunu biliyoruz. Atılan arkadaşlarımıza sahip çıkılmasını istiyoruz. Gerekli duyarlılığı göstermenizi rica edeceğiz” dediği kaydedildi. Serdaroğlu’nun aynı zamanda sendikalara yönelik yasaların demokratikleştirilmesi talebini iletti.

‘Bize iletin’
Kılıçdaroğlu’nun ise, “Siyasi iktidar, kendilerine yakınlık gösterecek, kendilerinin sözünden çıkmayacak sendikalar istiyor. Tam anlamıyla yandaş sendika istiyor. Yapılanlar tamamen hukuksuz. CHP’den ne istediğinizi içeren bir raporu Bursa milletvekillerimize, sendikacı milletvekillerimize ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya iletin. Sorunu gündemde tutacağız ve sorunlarınızın takipçisi olacağız” dediği kaydedildi.

Sahibinden kaçan at trafikte dört nala koştuBursa'da bir at arabasının, sahibi olmadan trafikte 4 nala ilerlemesi güvenlik kameralarına takıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber