Geri Dön
SiyasetSoylu: ‘Ayağını kırın’ lafının sonucu geldi

Soylu: ‘Ayağını kırın’ lafının sonucu geldi

Esenyurt’ta Yeşilay Danışmanlık Merkezi açılış töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Çıktık dedik ki polisimiz, jandarmamız uyuşturucu satıcısını görürse ayağını kırsın. Bu lafın sonucu geldi; mücadele bir sloganla bir mottoyla bütünleşti” dedi.

Soylu: ‘Ayağını kırın’ lafının sonucu geldi

İSTANBUL DHA - “Dünyanın samimi olması lazım” diyen Soylu, “Avrupa bir yandan rapor üzerine rapor yayınlayıp uyuşturucu rakamlarını paylaşırken, PKK’nın Avrupa uyuşturucu pazarının tamamına hakim olduğunu, buradan gelir elde ettiğini bu raporlarında açıklarken, gidip de terör örgütü PKK’ya destek olmaması lazım. Doğunun kendi medeniyetini kendi zenginliğini engellemek için batı yüzyıllardır bu oyunu ortaya koyuyor. Bazen silahlarıyla koyuyor, bazen uyuşturucusuyla koyuyor” dedi.

Soylu, Esenyurt Karadeniz Dernekler Federasyonu Dernek başkanlarıyla bir araya geldiği toplantıda ise “Şu ana kadar 502 bin kişi gönüllü olarak geri döndü. Her hafta ortalama 400-500 kişi geri dönüyor zaten. Geri döndükleri bölgeler de bizim güvenli olarak yaptığımız bölgeler” bilgisini verdi.