Geri Dön
SiyasetSP’de kongre tartışması

SP’de kongre tartışması

Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün, “Allah’ın izniyle önümüzdeki kongrede benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak” sözleriyle Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’na karşı hareket başlatması siyaset kulislerini dalgalandırdı.

SP’de kongre tartışması

 

AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU Ankara - Asiltürk, önceki akşam Twitter’dan “Milli Görüş’ün partisini, diğer partilerden ayıran en önemli yönü, ahlâki ve mânevi değerlere bağlılığını ön planda tutmasıdır. Buna dikkat etmezsek Erbakan hocamızın ifadesiyle önce diğer partilerden biri gibi olur, sonra da yok oluruz. İnşallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hâle gelir. Önümüzdeki kongrede, memleketimizin şu anda içinde bulunduğu sosyal ve siyâsi şartlara uygun olarak hizmet edecek bir teşkilat oluşturacağız. Güçlü bir SP teşkilâtı oluşturmak ve yukarıda durumlarını anlattığım gençleri, Milli Görüş’e kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak” ifadelerini kullandı.

‘Görüşeceğiz’

Asiltürk’ün açıklamalarını değerlendiren Karamollaoğlu ise, “Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman girmedim, bundan sonra da girmemeye kararlıyım. Onun için bu açıklamalar Oğuzhan Bey’i doğrudan doğruya bağlar. Kendisiyle de görüşeceğiz” dedi. SP kulislerinde, Asiltürk’ün görüşlerinin partinin yetkili kurulları ve karar organlarının gündeminde olmadığı, açıklamaların parti nezdinde çatlak yaratacak kadar ciddi sonuçlara yol açmayacağı ifade ediliyor.

30 Temmuz koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 256 bin 460 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 83 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 424 bin 550 aşı uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler