Geri Dön

Sudan'da Aziz Yıldırım sürprizi!

Resmi temaslarda bulunmak üzere Sudana giden Cumhurbaşkanı Erdoğan Savakin ziyaretinde de ülkede yaşayan Türkler ve Sudan halkı tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve mevkidaşı El-Beşir'in katılımıyla iki ülkenin  iş adamları arasında gümrük binasında iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşmaya, Türk tarafından Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve iş adamı Aziz Yıldırım imza  koydu.

Sudan'da Aziz Yıldırım sürprizi!

Afrika turuna çıkan Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan,dün gittiği Sudan'da Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir tarafından havalimanında resmi törenle karşılandı. Erdoğan gelmeden ülkede caddelere fotoğrafları asıldı, Türk bayraklarıyla sokaklara çıkan vatandaşlar Erdoğan'a yol boyunca sevgi gsöterilerinde bulundu. Sudan sokaklarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterisi bugün de sürdü.

SAVAKİN ADASIN'A GAÇTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El-Beşir ile Sudan'ın Kızıldeniz kıyısındaki Sevakin Adası'nda incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, güzergah boyunca ellerindeki Türkiye ve Sudan bayraklarıyla kendisine sevgi gösterisinde bulunan Sudanlıları selamladı. Sevakin Adası'nda incelemelerde bulunan Erdoğan, buradaki Hanefi ve Şafi camileri ile gümrük binasını gezdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindekilerle Hanefi Camisi'nde namaz kıldı.

ANLAŞMALAR İMZALANDI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve mevkidaşı El-Beşir'in katılımıyla iki ülkenin iş adamları arasında gümrük binasında iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşmaya, Türk tarafından Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve iş adamı Aziz Yıldırım imza koydu. İmza töreninin sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 250 yıllık Osmanlı parası hediye edildi.

OSMANLI GÜVENLİĞİ SAVAKİN'DEN SAĞLIYORD!

Sevakin, geçmişte Nubye bölgesinin en önemli limanı olarak biliniyordu. Osmanlı döneminde ise denizden gelecek tehlikelere karşı Kızıldeniz ve Hicaz'ın güvenliği Sevakin Adası üzerinden sağlanmaktaydı. Afrika'nın dünyaya açılan kapısı konumundaki adada, tarihi Osmanlı limanı ile gümrük binası, Hanefi ve Şafi camileri, muhafaza binası gibi önemli eserler bulunuyor. Sudan'ın turizm sektörünün gelişmesine katkı sağlanması amacıyla 2011'de başlayan çalışmalarla Osmanlı dönemine ait Hanefi ve Şafi camileri ile gümrük binası TİKA tarafından restore edildi. Öte yandan, 2016'da başlayan muhafaza binasının restorasyon konusundaki çalışmaları devam ediyor.

Ateş ederek kaçtı, kovalamacayla polise yakalandıKonya’da iki gün önce polisin dur ihtarına uymayarak ateş edip kaçan şüpheli, bugün sokakta havaya rastgele ateş ettikten sonra yaşanan kovalamacada polis tarafından yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber