Geri Dön
SiyasetSuriye sınırına HİSAR-A koruması

Suriye sınırına HİSAR-A koruması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tamamen milli ve yerli olarak geliştirilen HİSAR-A alçak savunma füze savunma sisteminin çok önemli olduğunu ifade ederek, “Bu sistem, yapılan nihai sistem testlerinde hedefi yüzde 100 başarıyla imha etti. Bu sistemi mümkünse hemen Suriye sınırımıza yerleştirerek önemli eksiğimizi gidermiş olacağız. Sistemin geliştirilmesi ve menzilinin uzatılması çalışmalarını hızlandırıyoruz” dedi.

Suriye sınırına HİSAR-A koruması

Kırıkkale’de TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi Devreye Alma törenine katılan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

BOZDOĞAN’I ENVANTERE ALACAĞIZ: İlk yerli ve milli havadan havaya füzemizin üretilmesi amacıyla yürüttüğümüz proje kapsamında geliştirilen Bozdoğan ve Gökdoğan füzelerinin güdümlü atış testleri başarıyla gerçekleşti. Bozdoğan füzemiz en kısa sürede envantere alacağız. Bu başarı sayesinde uzun menzilli hava savunma füze sistemimiz Siper’in çalışmalarında önemli ilerleme kaydettik.

SAVAŞ UÇAĞIMIZ 2023’TE: Çıkarma gemimizi bu yıl sonu Deniz Kuvvetlerimize teslim edeceğiz. Tabii yetmez bir de denizlerimizde sadece çıkarma gemisi değil inanıyorum ki bu tersanelerimizden biz ideal olanının şöyle uçak gemisini de yapmalıyız. Tasarımından üretimine her aşamada yerli olacak savaş uçağımızı 2023’te hangardan çıkaracağız. Türkiye’yi F-35’leri vermemekle tehdit edenlere en güzel cevabı kendi milli savaş uçağımızla vermiş olacağız. Hem kendi sınıfının en iyisi olacak hem de bizi dünyada bu teknolojiyi geliştirebilen üç ülkeden biri haline getirecek Akıncı İHA’yı uçurduk. Yakında bu da hizmete alınıyor. Tamamen milli tasarım olan Gökbey helikopterimiz de test uçuşları sonrası seri üretime geçecek.

TOPYEKÜN GÜÇ: Son 7-8 yıldır yaşadığımız her hadise bize güçle olmamız ve güçlü kalmamız gerektiğini gösteriyor. Bize lazım olan hem siyasi hem ekonomik hem askeri ayakları olan topyekûn bir güçtür. Siyasette dünyada sesimizi dinleten masada ağırlığı olan ülke haline getirdik. Askeri olarak ayak bastığımız her yerde farkımızı gösteriyor dengeleri değiştiriyoruz. 

Fuat Oktay'dan kur, faiz ve büyüme mesajı
Asgari ücrette kritik gün yarın! Canlı yayında rakam verdi
Satmak için sıraya girdiler ama... 'Gerçeği böyle anlaşılır'
Katliam! Eşini 25 yerden bıçakladı, çocuklarının boğazını kesti
MHP'den seçim anketi çıkışı! Ters köşeye yatıracak
Korkudan araba satamıyorlar! İkinci el araç alanlar...
Önder Özen'den dev iddia: Şampiyonluk...
47. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni! Ödüller sahiplerini buldu
Ünlü markalar veda ediyor! Türkiye'ye özel üretim
Tümer Metin'in şaşkınlığı: 'By-pass falan mı oldu?'
Anne ve kızı herkesi çıldırttı! ‘Cumhuriyet savcısıyla görüştük...'
Yunan medyası kendinden geçti! ABD'den şoke eden adım
Merve Boluğur: 'Sana çok aşığım' diyemediğim için pişmanım!
İstanbul'da hayat kurtaran mesaj! Keskin nişancı vurdu
Çekiliş Bu Akşam 21:30’da!