Geri Dön
Siyaset'Terör örgütleri 2022'de 2021'i mumla arayacak'

'Terör örgütleri 2022'de 2021'i mumla arayacak'

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, 2021 yılında gerçekleştirilen operasyonlarda 11'i kırmızı, ikisi mavi, beşi yeşil, 24'ü turuncu, 35'i gri listede olan 84'ü üst düzey olmak üzere toplam bin 140 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

'Terör örgütleri 2022'de 2021'i mumla arayacak'

Çataklı, bakanlıkta düzenlediği bilgilendirme toplantısında etkisiz hale getirilen teröristlerin 809'u'nun PKK/KCK, 320'sinin DAEŞ/HTŞ, 11'i'inin de sol terör örgütü mensupları olduğunu, tüm terör örgütleri için 2021'in "hüsran yılı" olduğunu belirtti. Çataklı, "Şimdiden söyleyeyim; başta PKK olmak üzere tüm terör örgütleri, 2022 yılında 2021'i mumla arayacaklardır. Hiçbir taş, hiçbir mağara kovuğu, hiçbir hücre kendilerini kurtaramayacaktır" diye konuştu.

Çataklı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve şirketlerine yönelik başlatılan özel teftişte görev alan bir müfettişin AK Parti'den milletvekili adayı olduğuna yönelik haberlerin anımsatılması üzerine de şunları söyledi:

‘İşlem hukuka uygun’

"Görevlendirilen müfettiş sayısı 8. Bu görevlendirilen arkadaş, daha önce de İBB'de teftiş ve soruşturmalarda bulunmuş ve birçok dosyada soruşturma izni verilmemesi teklifi getirmiş. Ayrıca insanların anayasal hakkı; kamu görevlileri de seçim öncesi istifa ederler aday olurlar, seçilirler veya seçilemezse de dönerler. Teftiş kurulunda da bu var. Birçok siyasi partiden aday olup, dönen arkadaş var. Hatta CHP'den olanlar da var. Dolayısıyla bunlar, olayın ciddiyetiyle bağdaşmayan iddialar. Biz yaptıkları işlere bakarız. O anlamda yapılan işlem hukuka tümüyle uygun."