Geri Dön

‘Terör örgütünü lanetlemiyorlar’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında Söğütözü’ndeki bir otelde “Yedi Renk Tek Yürek Platformu” üyeleriyle ile bir araya geldi.

‘Terör örgütünü lanetlemiyorlar’

Burada konuşan Özhaseki, terör örgütünün her kesim tarafından lanetlenmesi gerektiğini ifade etti. Özhaseki, “Meclis’e seçilerek gelenlere bir şey demiyoruz ancak ‘Seçildiniz geldiniz, PKK’nın sözcüsü olmayın’ diyoruz. Bir gün olsun deyin ki ‘Lanet örgüt, elinizdeki silahı bırakın, yavrularımıza kurşun sıkmayın.’ Bunu deyin, ama demiyorlar. Bir gün olsun terör örgütünü lanetlemiyorlar. Ara sıra sözcüleri çıkıp papağan gibi ‘Biz barıştan yanayız, iki taraf da silah bıraksın’ diyor. İki taraf kim? Bizim Türkiye Cumhuriyeti ordusu silah mı bıraksın? Hangi devlete böyle bir şey söylenir, böyle saçmalık olabilir mi? Bu coğrafyada ne kadar güçlüyseniz o kadar ayaktasınız” dedi.

Bilim Kurulu üyesine göre normalleşmeye yakın illerSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 15-21 Şubat tarihlerini kapsayan her 100 bin nüfusta görülen vakaların yer aldığı haritada 'düşük riskli' görülen 5 ilin yanında normalleşmeye yakın diğer illeri de değerlendirdi. İlhan, Ankara ile birlikte Eskişehir, Adana, Mersin, Hatay, Antalya, İzmir, Çanakkale gibi illerin de iyi durumda olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber