Geri Dön

Törenlerde artık konuşma yok iddiası

Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümü töreni, Danıştay 2. Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in öldürülmesinden sonra 36 yıldır hizmet verdiği Sıhhiye’den Eskişehir yoluna taşınan, mimarisiyle dikkat çeken yeni binasında gerçekleştirildi.

- Törene, Anayasa Mahkemesi kuruluş yıldönümü töreninde yaptığı konuşmayla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da tepkisini çeken Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç yurtdışında bulunduğu için katılmadı.
- CHP lideri Kılıçdaroğlu salona girdiğinde Başbakan Erdoğan ile tokalaştı. Erdoğan’ın, Kılıçdaroğlu ile tokalaşırken yerinden kalkmayarak hafif bir şekilde öne doğru eğildiği görülürken, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’le tokalaşırken ayağa kalkması dikkati çekti.
- Ev sahibi Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, törene gelenleri kapıda karşıladı. Törenden önce Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık korumaları yoğun güvenlik önlemi aldı. Bu kapsamda kameramanların tören salonu girişinde çekim yapmasına da izin verilmedi.
- Erdoğan’ın Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’na tepki göstererek, töreni erken terk etmesi sonrasında korumalar tören salonunun kapılarını kapatarak, protokol üyelerinin Danıştay’dan ayrılmasına kadar davetlilerin salon dışına çıkmasına izin vermedi. Bu süre zarfında Danıştay üyeleri de dahil salonda beklemek zorunda kaldı.
- Ak Parti’lilerin twitter üzerinden haberleştiği “Akkulis”, törenin ardından “flaş” diye bir duyuru yaparak, “Danıştay ve Yargıtay adli yıl açılışı ve yeni üye katılımı programlarında TBB Başkanı konuşma teamülü bundan sonra uygulanmayacak” iddiasında bulundu.

Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın hizmete açılacakYeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesine inşa edilen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restore edilerek yeniden hizmete alınan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi yarın yapılacak törenin ardından açılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber