Geri Dön
SiyasetTürkiye, Somali'de seçimler konusunda tarafların uzlaşamamasından endişeli

Türkiye, Somali'de seçimler konusunda tarafların uzlaşamamasından endişeli

Dışişleri Bakanlığı, Somali'de seçim sürecine ilişkin tarafların uzlaşıya varamamasından endişe duyulduğunu bildirdi.

Türkiye, Somali'de seçimler konusunda tarafların uzlaşamamasından endişeli

Bakanlık, Somali’deki seçim sürecine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Somali’de seçim sürecine ilişkin tarafların halen uzlaşıya varamamış olmasının, Somali halkının ülkenin kalkınması ile huzur ve refaha kavuşması beklentilerini sekteye uğratmasından endişe duyuyoruz." ifadeleri yer aldı.

Seçimlerin daha fazla gecikmeden düzenlenmesinin önemine dikkat çekilen açıklamada, "Federal hükümet ile bölgesel yönetimler bir araya gelerek 17 Eylül 2020'de varılan uzlaşı zemininde, kapsayıcı ve yapıcı bir diyalogla anlaşmazlıkları çözmeye bir kez daha davet ediyor ve söz konusu tıkanıklığın bir an önce aşılması için dost ve kardeş Somali halkı ve hükümetine olan desteğimizi yineliyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 8 Mayıs 2021 )Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin 8 Mayıs günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 228 bin 873 Kovid-19 testi yapıldı, 18 bin 52 kişinin testi pozitif çıktı, 281 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 3 bin 175 oldu, 28 bin 896 kişinin Kovid 19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 691 bin 224'e yükseldi. Vaka sayısı 20 binin altına geriledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler