Geri Dön
SiyasetVali Ümit’ten yabancı uyruklulara uyarı: Kadınlara karşı sabit bakışlardan uzun durun

Vali Ümit’ten yabancı uyruklulara uyarı: Kadınlara karşı sabit bakışlardan uzun durun

Irak, Suriye, Afganistan, İran ve diğer ülkelerden gelenlerin temsilcileriyle bir araya gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit, kadınlara karşı sabit bakışlardan, rahatsız edici sözlerden ve davranışlardan uzak durulmasını söyledi.

Vali Ümit’ten yabancı uyruklulara uyarı: Kadınlara karşı sabit bakışlardan uzun durun

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın toplantı salonunda Bolu Valisi Ahmet Ümit’in başkanlığında düzenlenen toplantıyla kentte bulunan yabancı uyruklu kişilerin temsilcilerine toplum hayatında dikkat etmeleri gereken hususlar tercümanlar aracılığıyla aktarıldı. Vali Ümit, toplantıda Bolu Valiliği tarafından yaptırılan araştırma neticesinde yabancıların Türk vatandaşlarını en çok rahatsız eden eylem, söylem ve davranışlarının tespit edildiğini ifade ederek, huzur içinde yaşayabilmek için yabancı misafirlerin Türk toplumunun gelenek ve göreneklerine saygılı olması gerektiğini belirtti.

Yabancı uyrukluların temsilcilerine komşuluk ilişkileriyle ilgili tavsiyelerde bulunan Vali Ümit, park, bahçe, meydan gibi kamusal alanlarda gruplar halinde dolaşılmaması, siyasi tartışmalara girilmemesi ve gerginliklerden uzak durulması, yüksek sesle etrafı rahatsız edecek şekilde müzik dinlenilmemesi, mutfaklarda aşırı baharatlar kullanılarak koku sebebiyle komşuların rahatsız edilmemesi, kişisel temizliğe ve çevre temizliğine dikkat edilmesi, saat 21:00’den itibaren zorunluluklar dışında herkesin evinde olması gerektiğini söyledi. Ümit ayrıca, özellikle kadınlara karşı sabit bakışlardan, rahatsız edici sözlerden ve davranışlardan uzak olunması uyarısında da bulundu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İki otomobil kavşakta çarpıştı: 5 yaralıTokat'ın Erbaa ilçesinde iki otomobilin kavşakta çarpıştığı kazada 5 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler