Geri Dön

Van’da deprem konutu sevinci

Van’da geçen yıl meydana gelen depremlerin ardından yapılan 3 bin 200 afet konutundan ilk 600’ü çekilişle sahiplerine teslim edildi

Van’da deprem konutu sevinci

Van’da geçen yıl meydana gelen depremlerin ardından yapılan afet konutlarından ilk etabının kuraları çekildi. 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde yaşanan depremlerde evleri yıkılan ya da ağır hasar gören depremzedeler, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın katıldığı kura çekim töreni ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nce yaptırılan yeni evlerine kavuştu. Depremden bugüne kadar yaşantılarını önce çadırda daha sonra konteynerlerde sürdüren depremzede aileler, sabah saatlerinden itibaren kura çekim töreninin yapılacağı Van Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonu’na geldi. Depremde evi ağır hasar gören 70 yaşındaki depremzede Mehmet Öntürk kura çekim törenine çocukları ve torunlarıyla katıldı. Noter huzurunda çekilen kurada adının okunmasıyla büyük mutluluk yaşayan Öntürk, sevincini ailesine sarılarak gösterdi. Van ve Erciş’te tamamlanan 3 bin 200 konuttan Van merkezde yapılan bin 600’ü bugünkü kurayla belirlenirken, Erciş ilçesindeki bin 600 konutun kura çekimi de yarın gerçekleşecek.

Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın hizmete açılacakYeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesine inşa edilen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restore edilerek yeniden hizmete alınan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi yarın yapılacak törenin ardından açılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber