Geri Dön
Siyaset‘Vatandaş erken seçim istiyor’

‘Vatandaş erken seçim istiyor’

CHP, AK Parti’nin kalelerinden Çankırı’ya 50 kişilik bir heyetle çıkarma yaptı. Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi başkanlığındaki heyetin, tüm ilçelerde gerçekleştirdiği temasların ardından hazırladığı rapor Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunuldu.

‘Vatandaş erken seçim istiyor’

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Heyetin tüm merkez ve tüm ilçelerde gerçekleştirdiği temasların ardından hazırladığı, “saha inceleme” raporunda edinilen bilgiye göre şu değerlendirmeler yer aldı:

“Şehrin olanakları kısıtlı olduğundan gençlere hitap etme noktasında sıkıntılar mevcut. Gençler bir an önce büyükşehirlerde okul kazanıp Çankırı’dan gitme peşinde. Gençlerin Çankırı’da hedefleyebilecekleri bir motivasyonları yok. Şehrin göç vermesi engellenmeli. 3 bine yakın kişi her gün Ankara’ya git-gel yapıyor. O insanlar Ankara’da yiyor, içiyor, alışverişini yapıyor Çankırı’ya dönüyor. Bu durum Çankırı’daki ekonomik çarkların dönmesi açısından oldukça dezavantajlı bir durum.

Gidilen köylerde hangi partiden olduğuna bakmaksızın görüşülen kişilerin yüzde doksanı oy verdiği partiden rahatsız ve bir değişim olması gerektiğini vurguluyor. Bu tarz söylemler önceki dönemlerde bu kadar çok olmuyordu. Oy oranımızın az olduğu şehirde, bu şekilde bir havanın oluşması Türkiye’nin özeti gibidir.”

En önemli problemler

“AKP ve MHP’ye oy vermiş ancak söz konusu ittifak bloğundan kopma eğilimdeki seçmen, CHP ile değişime ‘hesap sorulmak şartıyla’ sıcak bakmaktadır” denilen raparda “Temel tüketim maddelerindeki yüksek fiyat artışları, akaryakıt, doğalgaz ve elektriğe gelen zamlar ile memur, işçi, emekli ve asgari ücretlinin aldığı maaşlara yapılan zamlar halkın en önemli problemi olarak göze çarpmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Yurttaşlarda erken seçim beklentisinin olduğu kaydedilen raporda ayrıca arayışta olan seçmenin ve kararsızların oylarının CHP’ye yönlenmesi için yine özel programlarla, kapsamlı şekilde ziyaretler yapılmasının önemli olduğu vurgulandı.

Şişli’de trafik ışıklarında yaşanan hırsızlık kameradaŞişli'de 3 kadın trafik ışıklarında bebek arabasıyla bekleyen Tunuslu kadının cüzdanını çaldı. Hırsız kadınlardan biri motosikletli polislere yakalanırken, diğer ikisi kaçtı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler