Geri Dön
Siyaset‘Vatandaşa ucuz ürün ulaştıracağız’

‘Vatandaşa ucuz ürün ulaştıracağız’

Tarım Kredi Kooperatifi marketinden alışveriş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye genelinde bin kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Böylece vatandaşımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.

‘Vatandaşa ucuz ürün ulaştıracağız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kısıklı’daki evinin yakınında Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasından alışveriş yaptı.

Ürünleri inceleyip market arabasına koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar, mağazadaki vatandaşlarla sohbet etti. Burada yaklaşık yarım saat kalan Erdoğan, ödemesini nakit yaptıktan sonra marketten ayrıldı.

‘Vatandaşa ucuz ürün ulaştıracağız’

‘Fiyatlar uygun’

Erdoğan, market çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tarım Kredi Kooperatiflerimizin buradaki gördüğünüz gibi market, çeşitli ürünler noktasında, kalite noktasında, fiyatlar noktasında gayet uygun” dedi.

Vatandaşların kesesine uygun bir market olduğunu belirten Erdoğan, “Tabii bunların süratle çoğaltılması noktasında Tarım Kredi Kooperatiflerine verdiğimiz talimatlar var. Süratle, 500 metrekareden olmak üzere Türkiye  genelinde ilk etapta bin kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Bunları süratle çoğaltacağız. Ve böylece vatandaşımıza ucuz ve kaliteli ürünü  ulaştırmanın ve piyasayı da balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız.  Şu anda da bizzat burada yaptığım alışverişte bunu gördüm. Bundan dolayı da  mutluyum” diye konuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Özer: Eğitim sisteminin çok güçlü olması gerekiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış töreninin ardından, 20'nci Milli Eğitim Şurası Divan Toplantısı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında yapıldı. Bakan Özer, konuşmasında şura için görüş bildiren tüm katılımcılara şükranlarını sundu. Şuranın geniş katılımlı şekilde düzenlenmesine büyük önem atfettiğine işaret eden Özer, "Her bir alanla ilgili söyleyecek sözü olan herkesin bunları bizimle paylaşması çok kıymetli. 21'inci yüzyılda Türkiye'nin güçlü, bölgesinde lider, dünyada iddia sahibi olabilmesi için eğitim sisteminin çok güçlü olması gerekiyor ve başka seçeneğimiz yok" diye konuştu.