Geri Dön
Siyaset‘Vekil transferi demokrasi ayıbıdır’

‘Vekil transferi demokrasi ayıbıdır’

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, dün parti genel merkezinde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

‘Vekil transferi demokrasi ayıbıdır’

Yeni anayasa tartışmalarına ilişkin Sarıgül, “Anayasa Türkiye’nin tapusudur, anayasa toplumsal uzlaşmadır. O anayasayı bütün sivil toplum kuruluşları, parlamentoda grubu bulunsun bulunmasın bütün partilerin buluşmasıyla inşallah Türkiye Değişim Partisi yapacaktır” değerlendirmesini yaptı.

‘Etik bulmuyoruz’

Parti değiştiren milletvekilleriyle ilgili de Sarıgül, şöyle konuştu:

“Milletvekili transferi yanlış bir kelime. Hangi partiden seçildiyse o partiyle gönül bağı koptuysa o zaman lütfen parlamenterliği bırakacak. Başka bir siyasi partinin listesinden girip o siyasi partiye oy veren vatandaşların iradesini alıp bir futbolcu bonservisi gibi... Futbolcular bile 2 sene, 4 sene bonservisi bitmeden bir yere gidemiyor. Onun için doğru, etik bulmuyoruz. Türkiye Değişim Partisi olarak milletvekili transferini demokrasi ayıbı olarak görüyoruz. Milletvekilinin partisiyle görüşleri, bağı koptuysa o zaman milletvekilliğinden de istifa eder, vatandaş olur. İstediği partiye girer, mücadelesini verir. Hele hele görüşleri düşünceleri hiç birbiriyle bağdaşmayan insanların sırf koltuk için bir yere gitmesini de esefle karşılıyorum ve kınıyorum.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hayatını spora adadı, evlendiği gün bile maça gittiKonya'da emekli bilgisayar programcısı Murat Baydar (63), 51 yıldır birçok spor müsabakasının kaydını tutuyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler