Geri Dön

‘Vekilin iradesine saygı gösterilmeli’

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu, milletvekillerinin seçildikleri partiden ayrılarak başka partiye geçmesinin “prensipte” ahlâken tereddüt oluşturabileceğini ancak beklentiyi karşılamadığında milletvekilinin seçildiği partiden ayrılmasının tabii olduğunu belirtti.

‘Vekilin iradesine saygı gösterilmeli’

Karamollaoğlu, “Milletvekillerinin iradesine saygı gösterilmeli. Eğer bir milletvekili bu konuda yanlış yapıyorsa sandığa gittiği zaman vatandaştan cevabını alır, çünkü seçim var. Seçim demokrasinin olmazsa olmazıdır” dedi.

Karamollaoğlu, partisinin eğitim merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Yassıada’daki açılışa muhalafettin davet edilmemesine tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “Adını değiştirin. ‘Demokrasi Adası’ demeyin, başka bir ad koyun ama hem demokrasi ve adalete vurgu yapacaksınız hem de demokrasinin olmazsa olmazı muhalefeti yok sayacaksınız. Böyle bir demokrasi olmaz” diye konuştu.

Yanan elektrik teline tekme atması korkuttuTekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde bir kişinin, direkten koparak yere düşen ve alev alan elektrik teline tekme attı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber