Geri Dön

Yahudi lobisi ve paralel yapı

Zafer Çağlayan, tartışılan saatinin alınmasında ‘Zarrab sadece aracı oldu’ derken Güler ise paraların ev satımı için hazır tutulduğunu söyledi

Yahudi lobisi  ve paralel yapı

Ak Partili 4 eski bakan, haklarındaki soruşturma önergelerinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesinden önce, Ak Parti Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda savunma yaptı. Toplantıda milletvekillerinden gelen, “Soruşturma işinde geç kalındı. Biz 4 aydır dayak yiyoruz” isyanı üzerine söz alarak haklarındaki suçlamalara ilişkin 15 dakika boyunca açıklama yapan eski bakanların tamamı, “iftira ve kumpasla” karşı karşıya oldukları iddiasında bulundu.
Ak Parti Genel Merkezi’nde dün Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in moderatörlüğünde düzenlenen, tüm milletvekillerinin katıldığı kahvaltılı toplantıda, Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Meclis’teki güvenlik önlemleri, Genel Sekreter Haluk İpek Afyon’daki geleneksel istişare kampına ilişkin sunum yaparken, ana gündem maddesi ise 4 eski bakan hakkındaki soruşturma önergeleri oldu.
4 eski bakana sırayla söz aldı ancak Meclis Genel Kurulu’nda detaylı açıklamalar yapılacağı belirtilerek bakanlardan konuşmalarını 10-15 dakika ile sınırlı tutmaları istendi. Ak Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre en duygusal konuşma eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan geldi. “Hakkımda öyle şeyler söylendi ki, Meclis’e gelirken, Genel Kurul’a girerken utanıyorum. Asılsız iddialar nedeniyle zaman zaman ağladığım oluyor” dedi.

Lobi rahatsız
Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın ise konuşmasında, “İran’a ambargonun delinmesi nedeniyle ABD ve oradaki yahudi lobisi bundan büyük rahatsızlık duydu. ABD Maliye Bakan Yardımcısı bu konularla ilgili randevu istedi, verilmedi. İşte ipler o noktadan sonra koptu. Yahudi lobisi ve paralel yapının işbirliğiyle kumpas kuruldu” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Ev satışı parası
Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in ise, oğlunun evindeki paralarla ilgili olarak, “Ev satışıyla ilgili protokol yapılmıştı ancak resmi işlemler yapılmadığı için para evde tutuluyordu” açıklamasını yaptığı bildirildi.
Eski AB Bakanı Egemen Bağış ise dinleme kayıtlarına ve “bakara-makara” tartışmalarına değinerek, “Burada yapılan haysiyet cellatlığıdır. Bir insanın imanını kim sorgulayabilir?” ifadelerini kullandı.

Giresun’da ilk defa oluşturulan salep tarlasında hasat yapıldıTıbbi, aromatik ve kozmetik alanlarda kullanılmasının yanı sıra dondurmanın olmazsa olmazı salebin Giresun’da ilk defa üretimine başlandı ve ilk hasat alındı. Kurutulmuş toz halinde kilosu bin 400 TL’den satılan salebin Giresun’da fındığa ek gelir olarak üreticilerin yüzünü güldürmesi umut ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber