Geri Dön
Siyaset‘Yangınlar cumhuriyet kavgasına dönüştü’

‘Yangınlar cumhuriyet kavgasına dönüştü’

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, yangının bir siyasi krize dönüştürülme gayretlerini üzüntüyle izlediğini söyledi.

‘Yangınlar cumhuriyet  kavgasına dönüştü’

Destici, “Yüzbinlerce insanımız bölgede alevlerle mücadele ederken bir kargaşa ortamı oluşturmak, bu kargaşa ortamının içinde yer almak siyasi partilerin asla içine düşmemesi gereken davranışlardır. Türkiye’nin yeni bir HDP’ye ya da HDP üslubuna ihtiyacı yoktur. Sayın Babacan’ın bu hadisede hiç yakışmayan cümleleri ağzından duyduk” dedi. Destici, Türk Hava Kurumu ile ilgili tartışmalara ilişkin de “Bu kurumu batıran yöneticilerden önce hesap sorulmalıdır. O uçakları uçamaz hale getirenlerden önce hesap sorulsun. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘THK’yı işlevsiz hale getirenler cumhuriyetten intikam almak istiyorlar’ cümlesini de yersiz, nezaketsiz ve yanlış buluyorum. Orman yangınlarını bile bir cumhuriyet kavgasına dönüştürmek gerçekten kabul edilebilir bir durum değildir” değerlendirmesinde bulundu.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Tunceli'de domuz sürüsü kazaya neden olduTunceli'de, domuz sürüsüne çarpmamak için manevra yapan otomobilin sürücüsünün ani fren yapması sonucu 4 araç çarpıştı. Kazada 2 kişi yaralanırken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler