Geri Dön
SiyasetZihniyetiniz batsın

Zihniyetiniz batsın

Akşener, “Tecavüze, tacize uğrayan kadınlar için şikâyet süresi mi var, üç iş günü içinde şikâyetçi olmayana namussuz mu diyeceksiniz? Kadın haklarını içine sindiremeyen erkekler yetmedi bir de seninle mi uğraşacağız?” dedi...

Zihniyetiniz batsın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin grup toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in emniyette çıplak arama iddialarına karşı kullandığı “Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder. Onurlu, ahlaklı kadın bir sene beklemez” sözlerine tepki gösteren Akşener özetle şu mesajları verdi:

ERKEKLER YETMEDİ!: Bir AK Parti kadın milletvekili çıktı, AK Parti’ye göre onurlu kadının tarifini yaptı. Tacize, tecavüze, utanmazlığa maruz kalan kadınlar için, utanmadan, ‘Onurlu kadın bir sene beklemez, ertesi gün şikayet eder’ dedi. Bu arkadaşların siyaset anlayışında makbul olan liyakat değil, cehalet olduğundan, özellikle, bilmedikleri, anlamadıkları konularda, üst perdeden konuşmayı marifet sayıyorlar. Psikologlar, araştırmacılar diyor ki; ‘Kadınların yaşadığı travma ne kadar ağırsa, ortaya çıkması da o kadar zordur’, ‘Toplum baskısı ne kadar ağırsa, bu konuları konuşmak da o kadar zordur.’ Tecavüze, tacize uğrayan kadınlar için şikâyet süresi mi var, 3 iş günü içinde şikâyetçi olmayana namussuz mu diyeceksiniz? Kadın haklarını içine sindiremeyen erkekler yetmedi bir de seninle mi uğraşacağız? Zihniyetiniz batsın sizin. İster bir gün, ister 10 yıl sonra söylesin hakkını arayan her kadın onurludur.

CESARETLENDİRMELİYİZ: Dünyada, kadınlara cesaret aşılayan bir, ‘meToo’ hareketi var. Bu hareket, 10 yıldır, 20 yıldır saklanan taciz olaylarının ortaya çıkmasına vesile oldu. Ama tüm bunlar, torunu yaşındaki bir kadın siyasetçiye, sırf kendinden değil diye, ‘vitrin süsü’ diyebilen bir genel başkan ve onun meclis grup başkanvekilinin umurunda bile değil. Ne kadar acı değil mi? Oysa bizlerin görevi, kadınları uğradıkları felaketlere karşı haklarını aramaları için cesaretlendirmektir. Şikayet edeni onursuz ilan ederek, bir travma daha yaşatmak değil. Vicdan, ahlak ve onurlu siyaset bunu gerektirir.

TİTANİK BATIYOR: (AK Partili Mehmet Özhaseki’nin sözleri) Bir yönetici çıktı, bu ülkenin 6 milyon vatandaşına, ‘Allah belanızı versin’ dedi. Milletine bela okuyan bir siyasetçi. Bu Türkiye siyaset tarihinde bir ilk. Dün kendinden olmayana terörist diyen zihniyet, bugün kendine oy vermeyene bela okur hale geldi. Titanik batıyor ama ne olursa olsun böyle çıkışlar yapamazsınız. O densiz genel başkan yardımcısını görevden alın.

‘Engelli kadınlar açlık sınırı altında yaşıyor’

Akşener, grup toplantısında kürsüyü bu kez Aysun Karaemir isimli engelli kadına devretti. İktidarın İstanbul Sözleşmesi’nde olduğu gibi BM Engelli Hakları Sözleşmesi’ne de imza koyup adam atmadığını belirten Akşener, “İş gücüne katılımın zaten düşük olduğu engelli vatandaşlarımızın yüzde 20’si salgın sürecinde işini kaybetmiş. Engelli kadınlarımızın yüzde 70’i, açlık sınırı altında yaşıyor” dedi.

Kayseri'de korkutan deprem! Peş peşe flaş açıklamalar...
Cenazesi doldu taştı! Peş peşe ölümlerin ardından uzmanlar açıkladı
ABD'li akademisyene sert tepki: Utanmanız gereken yaptığınız katliamlardır
Radikal karar! Gelmiş geçmiş en iyileri satıyor...
Kazakistan'da neler yaşandı? Canlı yayında anlattı
Yunan basını manşetten verdi! Dikkat çeken TOGG mesajı
Boupendza bombası, sözleşmede sürpriz
Eski eşine kayıtsız kalamadı! 'Selin Çıra mı olduk?'
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Ceza ödemeden sözleşme feshedilecek
Basın toplantısında korkutan açıklama! 5.dalga başladı
Man'ın menajeri iki Süper Lig devinin teklifini açıkladı!
Ansızın yüzüne saldırdı! Çalılardan çıkan dehşet avı kana buladı
Faturaları mutlaka kontrol edin! İsteyen değiştirebilir
Toprak kaymasıyla ortaya çıktı! Roma dönemine ait
İbrahim Erkal'ın vasiyetindeki Demet Akalın detayı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler