Oynatma Listesi
FUTBOL

Aykut Kocaman: “Bu işgüzarlığı anlamak mümkün değil”

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Galatasaraylı oyuncuların maçı hak ettiğini ancak hakemlerin işgüzarca davrandığını söyledi.

Süper Lig’in 19. haftasında sahasında Galatasaray’a 3-0 mağlup olan Konyaspor’da Teknik Direktör Aykut Kocaman, maç sonu düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Sahaya çıkarken iki takımın da galibiyete çok fazla ihtiyacı olduğunu söyleyen Kocaman, “Bizim aşağıdan kurtulma ve bence daha önemlisi uzun zamandır içeride maç kazanamıyoruz. Şu andaki pozisyonumuzun ana nedenlerinden birisi gibi gözüküyor. Taraftarla takım arasındaki bağ kurmak için maç kazanmak lazım. Bunu halledebilmek için çok fazlasına ihtiyacımız vardı. Galatasaray da şampiyonluk yarışından çok uzaklaştılar ve bu son maç gibi gözüküyordu. Deplasman problemleri vardı. Bizim iç saha, Galatasaray’ın deplasman problemleri var gibi gözüküyordu. Dolayısıyla Galatasaray’da yüksek bir enerjiyle maça başlayacaktı, o çok net bir şekilde gözüküyordu. Özellikle ana stratejimiz rakibimizin belki de şampiyonluk hevesiyle çıktığı sezondaki belki de son maç olabilecek bir maç olması itibariyle, ikincisi genel oyun genel oyun tarzları nedeniyle özellikle 25-30 dakikayı yüksek enerjiyle, becerili ve çabuk ayaklı oyuncularıyla topu rakip kaleye hızlı getirdikleri, baskıyla çok sonuç almaya çalıştıkları ve sezonun ikinci yarısında da bunu becerdikleri bir dönem olarak gözüküyordu ki sonrasındaki bölümde de açıkçası oyun kontrolünü biraz yorgunluk diyebiliriz ya da başka nedenlerle, oyun kontrolünü kaçırdıkları, sahada genişledikleri görülüyordu. Bu nedenle özellikle maçın ilk yarım saatlik bölümü nispeten topun biraz daha rakipte olması bizim de tercihimizdi. Savunma arkasına girememeleri, topu ve özellikle hücumcularını biraz daha önde karşılamak bizim temel anlayışımızdı. Aslında bakıldığı zaman golün olduğu dakikaya kadar olan bölümde son derece doğru gitti. Uzaktan birkaç tane şut, bir tane de kornerden gelen top dışında ceza sahası içine yaklaştırmadık rakibimizi. Tam oyunun kontrolünü artık yavaş yavaş ele alma çabamızın da başladığı zamanlarda ayağımızdaki topu rakibe kaptırıp hiç de sürpriz olmayan beklendik bir durumla karşılaştık ve bu pozisyon golle sonuçlandı. Ondan sonraki süreç yine oyuna tutunmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER