Geri Dön

Şampiyonlar Ligi finali; Manchester City-Chelsea maçı ne zaman saat kaçta? Seyirci alınacak mı?

Şampiyonlar Ligi finali ne zaman sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Yarı final mücadelelerin ardından finale adını yazdıran Manchester City ve Chelsea olurken finalin ne zaman, nerede hangi stadyumda oynanacağı ise büyük merak konusu olmaya devam ediyor. Peki Şampiyonlar Ligi finali ne zaman, nerede hangi stadyumda oynanacak? Maça seyirci alınacak mı?

Şampiyonlar Ligi finali; Manchester City-Chelsea maçı ne zaman saat kaçta? Seyirci alınacak mı?

Şampiyonlar Ligi finali için heyecanlı bekleyiş başladı. Yarı final eşleşmelerinde adını finale yazdıran iki takım oynanan mücadelelerin ardından belli oldu. Manchester City PSG eşleşmesinde turu geçen takım Guardiola yönetimindeki City olurken Chelsea-Real Madrid eşelşmesinde turu geçen ve adını finale yazdıran takım Chelsea oldu. Finalin adı belli olurken futbolseverler Şampiyonlar Ligi finali ne zaman, nerede, hangi stadyumda oynanacak?

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ NE ZAMAN, NEREDE OYNANACAK?

Şampiyonlar Ligi'nde bu yıl İstanbul ev sahipliği yapıyor. Manchester City-Chelsea arasında oynanacak olan mücadele 29 Mayıs Cumartesi günü saat 22:00'de başlayacak. Mücadele Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde final karşılaşması Türkiye'de yayın haklarını elinde bulunduran beIN Sports'tan naklen yayınlanacak.

MAÇA SEYİRCİ ALINACAK MI?

The Times’a açıklama yapan UEFA yetkilileri 29 Mayıs’ta oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için Atatürk Olimpiyat Stadyumu’na 25 bin seyirci alınacağını açıkladı.

Türkiye’deki mevcut karantinanın 29 Mayıs’taki Şampiyonlar Ligi finalini etkilemeyeceği ve maça sınırlı sayıda taraftar alınacağı konusunda güvence verilmişti. Bu konudaki görüşmelerini sonuçlandıran UEFA’nın aldığı seyirci kararına göre finalist takımların 4000’er taraftarı da tribündeki yerlerini alabilecek.

 

 

Valentin Rosier, tatil için Bodrum'da
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet