Öncelikle; geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kıl payı kaçıran Trabzonspor, iskelet kadro bozulmadan, ( Sorloth, gidecekti ) Abdullah Avcı gibi bir teknik adama teslim edilmiş olsaydı, birkaç takviyeyle bu ligde elini-kolunu sallaya sallaya şampiyonluğa oynayacağını..

Newton’la devam edilmiş, diğer bir ifadeyle Avcı, getirilmemiş, Berat ve de Bakasetas alınmamış olsaydı; koca sezon hiçbir Trabzonsporlunun ağzını bıçak açmayacağını, gelinen noktada her Trabzonsporlunun, elleriyle dizini döveceğini, söylemeden geçmeyelim…

Zira Trabzonspor, puan tablosunda çok daha aşağıları mesken edinen takımlarla komşu olabilirdi, peşinat ve depozito ödemeden!

**

Dememiz o ki, gelecek sezon şimdiden planlanmalı! Newton döneminde olduğu gibi, çok transfer yapan şampiyon olur, alınan her oyuncu direk katkı sağlar düşüncesiyle değil ama…

Temennimiz; Avcı’nın vereceği rapor doğrultusunda; az ve öz. Montaj değil nokta transferler…

**

Abdülkadir Ömür’ün yeniden, tahmin edilen süreden erken sahalara dönmesi hem kendi hem Trabzonspor hem de Milli Takım adına son derece sevindirici.

Dileğimiz; eski formunu bir an evvel yakalaması, 2021 Avrupa Şampiyonası maçları için yeniden Milli Takıma çağrılması!

**

Atakaş Hatayspor, Süper Lige çıktıkları ilk yıl ligimize renk kattılar, heyecan yarattılar. İsmi duyulmamış maliyeti az, takıma direk katkı sağlayan kaliteli yabancı oyuncuları izlettirdikleri için ayrıca teşekkürü hak ediyorlar. Şampiyonluk mücadelesi veren, bol para harcayıp da karşılığını alamayan kulüplerimize ders olsun!

**

Dün Avcı’nın öğrencileri, tartışmalı penaltı pozisyonu hariç ligin sürpriz ekibi Atakaş Hatayspor’un geniş alanda tehlikeli olan oyuncularına deyim yerindeyse nefes aldırmadılar. Amma velakin Bordo-mavili takımın geniş alanda ne zaman ne yapacağı belli olmayan Djaniny, 22. Dakikada öyle havalı bir gole imza attı ki kendi taşıdığı, kendi pişirdiği...

**

Böyle durumlarda 2. Golü atamadığınızda, bilhassa son dakikalarda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz.

Söz konusu Trabzonspor olunca, penaltı atışı tekrar edilebiliyor mesela. Sahi, liglerimizde tekrar kararı doğru olsa bile kaç maçta bu tür penaltı atışları tekrar edilmiştir?

Özetle, Zorbay Küçük, dün verdiği-vermeği kararlar ve VAR’dakilerin tartışmaya açık olmasına rağmen bakmaya gerek duymadıkları penaltıyla skora etki yapmışlardır. Geçtiğimiz sezon bazı maçlarda olduğu gibi!