Trabzonspor’da bazı oyuncularla yollar ayrılmalı…!

Hataysporlu oyuncuların şampiyon Trabzonspor’u alkışlamaları çok güzel ve de her statta görmesini arzu ettiğimiz hareketler; hak edenin hakkını alkışlayarak teslim etmek!
Dostluk, jübile maçı havasında oynanan karşılaşmanın 1-1 bittiğini bakmayın, Hataysporlu Munır’ın, Bakasetas’ın penaltısı olmak üzere o kadar çok pozisyona imza attı ki…
Penaltı demişken, ligde şampiyon oluyorsunuz fakat takım içinde penaltı şampiyonu çıkaramayabiliyorsunuz!
Hatayspor, şampiyondan bir puan almışsa; kalecileri Munir ve Trabzonspor defansının bilhassa son dakikalarda yaptığı akıl almaz hatalar sayesindedir. Bordo-mavililerin yediği gol inanılır gibi değil, alan ve adam savunmasını icat eden futbol adamlarının kemikleri sızlamıştır!
Bu kadar çok hata yapsanız, bu kadar basit golü halı sahada amir, memur arasında oynanan maçlarda yeseniz, amir memura haritadan yer seçtirir!
Laf aramızda böyle bir golü yemek yakışmadı şampiyona.
Ligler sona erdi, takım şampiyon oldu, bu maçın üzerinde çok fazla durmaya gerek yok, oyuncular uzun bir yolculuktan çıktı diyebilirsiniz, fakat ne olursa olsun önümüzdeki sezon için önce defanstan başlamak gerekir! Hele Şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve Ziraat Kupası maçlarını düşünürsek, gönderilecek oyuncuların yerine kadroya direk katkı sağlayacak kaliteli oyuncular alınmalı.
Sabırla beklenen ama bekleneni bir türlü veremeyen oyunculara daha fazla sabretmenin, beklemenin gereği yok! Bu tip oyunculara önümüzdeki sezon için bel bağlanırsa, yandı gülüm helva! Hatayspor karşılaşması bazıları için fırsattı ama; maalesef…!
Dün bir kez daha anlaşıldı ki ne varsa eskilerde var, diğer bir deyişle sezon başından bu yana oynayan oyuncularda var…
Sahi Kouassi’ye ne demeli? Denizlispor ile oynanan Ziraat Kupası maçında saman alevi gibi parlayıp söndü, hepsi o kadar, ara ki Kouassi’yi bulasın! Trabzonspor’a katkısının olmayacağı zaman diliminde çok daha iyi anlaşıldı, sezon bitiminde yollar ayrılmalı, Koita ve bazıları gibi…
Dememiz o, Trabzonspor önümüzdeki sene üç kulvarda mücadele edeceği için kadrosunda bulunan her oyuncudan faydalanmalı. Sabır gösterilecekse; o isimler genç yetenekler olmalı.