Geri Dön

Ali Sami Yen, mezarı başında anıldı

Galatasaray Kulübü’nün kurucusu ve ilk başkanı Ali Sami Yen, sarı-kırmızılı kulübün kuruluşunun 104. yılı etkinlikleri çerçevesinde mezarı başında anıldı.

Ali Sami Yen’in, Feriköy Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma organizasyonunda, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, kulüp ikinci başkanı Mehmet Helvacı, yönetim kurulu üyeleri Sinan Kılıç ve Nejat Uygur hazır bulundu.

Mehmet Helvacı yaptığı konuşmada, kulüp olarak 104. yaşlarını kutlamalarının kendilerine mutluluk verdiğini ve sorumluluk yüklediğini belirtirken, şunları söyledi: "Hem sizi oluşturan tarihe sadık kalacaksınız, hem bu sadakatinizle beraber onlara layık olacaksınız, hem de her geçen gün aldığınız bayrağı daha da ileri taşıyacaksınız. Bu, önemli bir sorumluluk. Tabii ki bu sorumluluk bizi korkutmuyor, yıldırmıyor, çünkü arkamızda güçlü bir tarih var. Ali Sami Yen ve arkadaşlarının, bundan 104 sene evvel bina ettikleri o yapı bugün bir dev olmuş durumda. Onlardan devraldığımız ve elden ele geçen bu bayrağı her gün daha ileriye taşımak istiyoruz. Tarihimizin bize verdiği güçle, her gün daha ileri noktalara ulaşmak istiyoruz." Daha sonra Ali Sami Yen’in kabri başında dualar okundu.

Fatih Terim: "Bana çok şey ifade eden rotasyon oldu"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber