Geri Dön

Ankaragücü'nde Ahmet Gökçek başkanlığa seçildi

100. yılını kutlayan Ankaragücü'nün olağanüstü genel kurulunda, Ahmet Gökçek başkanlığa seçildi

Ankaragücü Olağanüstü Kongresi'nde başkanlığa Ahmeat Gökçek seçildi. Bugün 100. yılına giren sarı lacivertli kulüpte geçen hafta çoğunluk sağlanamadığı için bu hafta gerçekleştirilen olağanüstü kongrede, Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek'in güçbirliği anlaşması sonucunda Melih Gökçek'in oğlu Ahmet Gökçek başkanlığa seçildi.

Ankaragücü Cemal Aydın Tesisleri'nde 200 delegenin 160'ının oyunu alan Ahmet Gökçek başkanlığa seçildi. 200 oydan 28 oy boş çıkarken, 12 oy ise geçersiz sayıldı. Geçersiz 12 oydan 8'inde Ahmet Gökçek'in ismi çizilirken. Gökçek'in ismini çizen 8 kişiden 3'ün Gökçek'in isminin karşısına "Hadise" yazarken, biri "Bu külübü sattını, ananızı da satın" yazarken, bir delege ise Ahmet Gökçek'in ismini çizerek karşısına "Bu külübü Cemal Aydın'ın şaibeli ekibinden kurtarın" yazdı.

Ahmet Gökçek'in delegeler tarafından oylanarak önce üyeliği daha sonra başkan adaylığı kabul edildi. Daha sonra yapılan konuşmaların ardından yapılan oylamada Ahmet Gökçek sarı lacivertli kulübün yeni başkanı oldu.

Ahmet Gökçek grubundan 15, Cemal Aydın grubundan 15 ve Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'ndan (MKE) iki kişi olmak üzere 33 kişiden oluştu. Başkan Ahmet Gökçek'in başkanvekilliklerini Mehmet Kemal Ünsal ve Serdar Özersin yapacak. Sarı lacivertli kulübün yeni yönetimi ilk yönetim kurulu toplantısını ise bu akşam gerçekleştirecek. Ankaragücü'nün 33 kişilik yönetim kurulunda Başkan Ahmet Gökçek'in grubundan Nuri Elibol, Tekin İpek, Mehmet Nükte, Faruk Kalyoncu, Hüseyin Arslan, Levent Çamur, Hüseyin Kocabıyık, Nadir Koç, Yavuz Bulut, Mustafa Akan, Necdet Kuzu, Mehmet Ercan, Avni Kavlak, Ayhan Atalay ve Ekrem Sarısu yönetime girdi.

Onursal Başkan Cemal Aydın'ın grubundan Mehmet kemal Ünsal, İbrahim Kısacık, Serdar Özersin, Mehmet Ural, Sidar Tunca, Bekir Çakan, Abdullah Bozdayı, Mehmet Türkmen, Serdar Bekdemir, Erdal Şanlı, Kamuran Yazıcı, Mehmet Narin, Kaan Geçit, Mustafa Özçelik, Engin Su yönetimde yer aldı.

MKE'den Sayit Demirci ve Ahmet Sarı'da yönetim de görev isimler oldu.

Fenerbahçe ile anılan Marcelo, CZN Burak ile sosyal medyaya damga vurdu!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet