Geri Dön

Arda Turan: Bir daha tam iyileşmeden asla oynamayacağım

G.Saray sahalara döneceği günü hasretle bekliyor ancak Arda'dan çok önemli açıklamalar geldi...

Arda Turan: Bir daha tam iyileşmeden asla oynamayacağım

Galatasaray Kaptanı Arda Turan, tam iyileşmeden asla bir daha oynamayacağını söyledi.

Sarı kırmızılı yıldız futbolcunun GS TV'ye verdiği röportajta Belçika milli maçında Fellaini'nin müdahalesiyle sakatlanmasıyla ilgili olarak, "Açıkçası sakatlandığım pozisyonun kasıtlı olduğu düşündüm. Ama futbolun içinde böyle şeyler var. Allah korusun ayağım kırılabilirdi. Ama kırılmadı. Milli Takım ve Galatasaray Sağlık Ekibi ile ilgili söylenenler doğru değil. Oyuna devam etmek tamamiyle benim kararımdı. Zaten bağlarım kopmuştu. Öyle oynamayı ben tercih ettim. Sahanın içindeyken sadece ödemim biraz arttı. Onun da sadece bir iki günlük bir tedavi süresi vardı. 60 dakika öyle oynadım; ama nasıl olduğunu bilmiyorum. Sadece oyuna konsantrasyon olmuştum. Bu fedakârlık gibi düşünülmesin. Sadece ayağımı iyi hissettim, oynamak istedim ve devam ettim. Yani bunu daha önce Galatasaray için de yaptım. Ama her zaman tepkiler ya olumlu ya olumsuz oluyor. Galatasaray için sakat sakat oynadığım zaman olumsuz tepkilerle de karşılaşmıştık" dedi.

Sahalardan ne kadar zaman uzak kalacağıyla ilgili soruya ise milli futbolcu, "Bu tamamen doktorlarımızın bileceği bir şey. Ama tam iyileşmeden asla bir daha oynamayacağım. Doktorlar, ''Tamam! Arda çıkıp oynayabilirsin'' dediği zaman oynayacağım. Daha koşulara başlayamadım, 10-12 gün sonra hafif hafif koşulara, bisiklet çevirmeye başlarım diye düşünüyoruz. Bakalım ondan sonraki süreci izleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink'in "Arda'yı izlemekten büyük bir keyif alıyorum" şeklinde bir açıklamasıyla ilgili ise Arda, "Onun gibi büyük bir teknik direktörden böyle şeyler duymak çok önemli ve çok güzel bir şey. Ben her zaman söylüyorum ben işimi yapmaya çalışıyorum. Takım oyunu oynamaya, elimden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorum. Bugün de yarın da bu böyle olacak. O yüzden düşünceleri için çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın ligde yarın oynayacağı Bucaspor maçıyla ilgili ise yıldız futbolcu şöyle konuştu: "Güzel bir seri yapma periyodu var. Eskişehir ve Gaziantepspor maçlarından galibiyetle ayrıldık. Bucaspor'u da yendiğimiz zaman önümüze daha huzurla, daha rahat bakacağız. Bu takımın bunu yapabilecek gücü var. Benim tedavim olduğu için doktorlar takımla birlikte İzmir'e gitmemi çok uygun görmediler. İzmir'e gitmek arkadaşlarımla beraber olmayı çok istiyordum. Ama kalbim takımımın yanında olacak. Takıma güvenim sonsuz, kazanacağımıza da inanıyorum. Umarım oradan bir üç puan daha alıp puanımızı 9'a çıkarırız. Sonra önümüze daha güzel bakarız." Yeni transferler Misimovic ve Insua'nın çok büyük takımlardan geldiğini ve çok büyük kariyerlere sahip olduğunu belirterek, "Misimovic'in Bosna Hersek Milli Takımı'nın son yıllardaki yükselişine olan katkısını biliyoruz. Insua'nın Liverpool'daki kariyeri, oynadığı futbol belli. Zaten benim onlara yapacağım iş kaptanlık değil, kardeşliktir ve arkadaşlıktır. Ben her zaman aynı sıcaklıkta davranıyorum. Onların buraya alışmaları için elimden geleni yapıyorum. Sakatlığım olduğu için çok fazla da görüşme fırsatım olmuyor. Üç dört kere karşılaşabildik. Çünkü ben sürekli 5-6 saati bulan tedaviler ve rehabilitasyonlara katılıyorum. Misimovic ve Insua çok kariyerli ve iyi oyuncular. Zaten ilk maçta da faydalarını hissettirdiler" dedi.

Hikmet Karaman: “Puanlar almak istediğimiz maçlar var”
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber