Geri Dön

Barcelona, Ronaldinho ve Rivaldo'yla yollarını ayırabilir!

Barcelona Kulübü, Brezilya’daki başkanlık seçimlerinde aşırı sağcı adayı destekleyen Ronaldinho ve Rivaldo ile bozuştu, kulüp elçiliği yapan iki isimle yolları ayırmaya hazırlanıyor.

Barcelona, Ronaldinho ve Rivaldo'yla yollarını ayırabilir!

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler - Brezilya’daki başkanlık seçimleri, Barcelona ile eski futbolcu Ronaldinho arasında kriz çıkmasına neden oldu. Katalan ekibinin aynı zamanda elçisi olan eski yıldız futbolcu, ülkede yapılacak seçimlerde, başkan adaylarından Jair Bolsonaro’yu destekleyeceğini açıkladı.

Aşırı sağcı bir siyasetçi olarak bilinen Bolsonaro, geçmişinde yaptığı ırkçı, cinsiyetçi ve homofobik açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Barcelona Kulübü’nden konuyla ilgili bir açıklama yapılarak, durumdan duyulan rahatsızlık dile getirildi.

‘Bizim değerlerimize uymuyor’

Barça açıklamasında “Bizim demokratik değerlerimiz bu adaylık sürecinde duyduğumuz şeylerle uyuşmamaktadır. İfade özgürlüğüne saygı duyuyoruz. Buna Ronaldinho’nunkiler de dahildir. Ronaldinho’nun kulüpte yürütmekte olduğu göreviyle ilgili henüz bir karar almış değiliz” denildi.

Araya mesafe koyacaklar

Bir başka Barcelonalı eski futbolcu olan ve Ronaldinho gibi kulüp elçiliği yapan Rivaldo da, benzer şekilde aynı politikacıyı destekledi. Kulübe yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Katalanlar, durumdan son derece rahatsız olan Barcelona’nın bu iki isimle arasına mesafe koymaya hazırlandığını söyledi. Sloganı ‘Bir kulüpten fazlası’ olan Barcelona Kulübü, İspanya İç Savaşı sırasında Franco diktatörlüğüne karşı savaşan cumhuriyetçileri desteklemiş, kulüp binası şehre giren Franco birlikleri tarafından bombalanmıştı.


Arjen Robben'den görülmemiş hareket! Maça bisikletle geldi...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber