Geri Dön

Beşiktaş Üniversitesi için ilk adım atıldı

Beşiktaş'ta uzun zamandır düşünülen üniversite konusunda ilk ciddi adımlar atıldı.

Beşiktaş Üniversitesi için ilk adım atıldı

Daha önceki yıllarda da gündeme gelen fakat bir türlü hayata geçirilemeyen Beşiktaş Üniversitesi konusunda başkan Fikret Orman ve Dış İlişkilerden sorumlu yönetici Erdal Torunoğulları ilk ciddi çalışmaları başlattı.

İki gün önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne giden Orman ve Torunoğulları burada Kuzey Kıbrıs Akdeniz Karpaz Üniversitesi ile iş birliği için ön görüşmeler yaparak üniversite mütevelli heyetine bir sunum gerçekleştirdiler. Oldukça verimli geçen sunum sonrası Üniversite'nin; Beşiktaş Üniversitesi adı altında eğitim vermesi için gerekli çalışma ve görüşmelere devam edilmesi konusunda taraflar mutabık kaldı.

KONGRE ÜYELERİNİN ÇOCUKLARI ÖNCELİKLİ

Beşiktaş Üniversitesi projesi gerçekleşirse siyah-beyazlı kongre üyelerinin çocuk ve yakınlarına öncelik verilecek. Kuzey Kıbrıs Akdeniz Karpaz Üniversitesi bünyesinde birçok fakülte, meslek yüksek okulları, eğitim kurumları ve kampüsler bulunuyor.Anlaşma sağlanırsa dünya standartlarında eğitim verecek ve her ülkede denkliği olacak diploma alma imkanının sağlanacağı Beşiktaş Üniversitesi'ne Türkiye'deki üniversitelerden de yatay geçiş imkanı da sağlanacak.

Sergen Yalçın: "Oyuncularım savaşarak çok önemli bir maçı kazandı"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet