Geri Dön

Bilic'ten Fenerbahçe'nin yeni transferi Min-jae Kim'e övgü!

Beijing Guoan Teknik Direktörü Slaven Bilic, eski öğrencisi Min-jae Kim için "Takımda tutmak istedik ama sözleşmesi bu yılın sonunda bitiyordu. Gitmek istediği için onu durdurmak çok zordu. Fizik olarak çok güçlü ve hızlı. 1.90 cm boyunda, topla da iyi işler yapıyor. Henüz 24 yaşında, öğrenmeye devam ediyor ve potansiyeli çok fazla" dedi.

Bilic'ten Fenerbahçe'nin yeni transferi Min-jae Kim'e övgü!

Fenerbahçe’nin yeni transferi Min-jae Kim'i iyi tanıyan isimlerden biri olan Slaven Bilic, Güney Koreli stoperi övdü.

İşte Hırvat hocanın Kim’le ilgili yaptığı açıklamalar: “Kim, son derece iyi bir futbolcu. Ne yazık ki o da dahil, bu sezon yabancı oyuncularımızı kaybediyoruz. Bakambu da gidiyor. Finansal anlamda geçmişteki gibi iyi bir durumumuz yok ve Çin’deki bütçe kısıtlaması, bu kayıplara neden oldu.”

‘3’lüde de rahatlıkla oynar’

Kim’i takımda tutmak istedik ama sözleşmesi bu yılın sonunda bitiyordu. Gitmek istediği için onu durdurmak çok zordu. Fizik olarak çok güçlü ve hızlı. 1.90 cm boyunda, topla da iyi işler yapıyor. Henüz 24 yaşında, öğrenmeye devam ediyor ve potansiyeli çok fazla. Böyle devam etmesi halinde üst düzey bir oyuncu olacağından eminim. Fenerbahçe tartışmasız harika bir oyuncuyu transfer etti. 3’lü ya da 4’lü defans sisteminde rahatlıkla oynar. Çünkü modern futbola çok uygun ve tam da arayacağınız tarzda bir savunmacı.”

‘Avrupa’ya uyum sorunu çekmez’

“Burada Beijing Guoan gibi büyük bir kulüpte oynuyordu ve şimdi yine büyük bir kulüpte forma giyecek. Güney Kore Milli Takımı’nda forma giyiyor ve potansiyeli de ortada. Çin’de zaten yıllardır Avrupa’da oynamış isimlerle oynuyor. Burada lig çok gelişmiş durumda. O yüzden ilk Avrupa deneyiminde uyum sorununu fazla yaşamayacağını düşünüyorum. Çok rahatlıkla Süper Lig ’de oynar ve başarılı olacağına da yürekten inanıyorum.”

Bilicten Fenerbahçenin yeni transferi Min-jae Kime övgü

Marius Sumudica: Buraya küme düşme mücadelesi vermeye gelmedim
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber