Geri Dön

"Bize de penaltı çalınmıyor"

Teknik Direktör Riekerink, hakemlere yönelik eleştiriler için “Mesela bize de çok fazla penaltı çalınmadı. Bunu bir hoca olarak hakeme suç atmaktan ziyade, ceza alanına daha fazla girmemiz gerektiği şeklinde yorumlamam lazım” ifadelerini kullandı.

"Bize de penaltı çalınmıyor"

Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, haftalık olağan basın toplantısında Kardemir Karabükspor maçının zor geçeceğini söyledi, “Takımım, Atiker Konyaspor maçındaki, isteği ve özveriyi sahada gösterecektir” diye konuştu.

Hollandalı hoca, transfer politikalarının Lukas Podolski’nin takımda kalıp kalmayacağı ve sakat futbolcuların durumuna göre şekilleneceğini aktararak, “Sakat arkadaşlarımız var ama takıma dönmeye çok yaklaştılar. Transferle ilgili vereceğimiz kararlarda durumları mutlaka etkili olacak. Lukas Podolski’nin gidebileceğiyle ilgili dedikodular var. Onun kalıp kalmaması bizim için önemli. Koray Günter, 3-4 hafta içinde takımla çalışmaya başlayacaktır. Transferin son gününe yaklaşıyoruz ama Lukas’ın durumu ve sakat futbolcuların aramıza katılmasına bakarak bir karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Saygılı olalım’

Süper Lig’de hakem performansının eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine, bazen hakemlere karşı ani reaksiyonlar verdiklerini dile getiren Hollandalı hoca şöyle devam etti: “Hakemlik çok zor bir görev. Teknik direktörler olarak, hakemlere karşı saygılı olmalıyız. Çizgiyi aşmamak lazım. Sezon bittikten sonra bir teraziye koysanız, dengede olur. Bazı maçlarda lehinize, bazı maçlarda da aleyhinize kararlar verilmiştir ama sezon sonunda dengede olur. Mesela bize de çok fazla penaltı çalınmadı. Bunu bir hoca olarak hakeme suç atmaktan ziyade, ceza alanına daha fazla girmemiz gerektiği şeklinde yorumlamam lazım. Herkes kendi sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmeli.”

‘Berabere bitsin’

Riekerink, Fenerbahçe-Medipol Başakşehir maçının berabere bitmesini istediğini söyledi. Hollandalı hoca, “Dürüst olmam gerekirse odaklanmamız gereken kendi maçımız. Önce onu kazanmamız lazım. İki rakibimiz maç yapıyor. Berabere kalırlarsa iki takım toplamda 4 puan kaybetmiş oluyor. Biri kazanırsa, 3 puan kaybetmiş oluyorlar. Öyle bir şansım olsa berabere bitmesini isterim” değerlendirmesinde bulundu.

Kara yoluyla gidecekler

Cim-Bom’un Karabük seyahati zorlu geçecek. Sarı-kırmızılılar 420 km’lik yolu takım otobüsüyle gitme kararı aldı. Uçakla Ankara’ya gidip daha sonra karayoluyla Karabük’e gitme planının değiştiği ve İstanbul’dan direkt olarak Karabük’e gidileceği belirtildi. Yorucu yolculuğun takım üzerinde olumsuz etki yaratmasından çekiniliyor.

Diğer taraftan sarı-kırmızılılar dün gerçekleştirdiği tek antrenmanla Kardemir Karabük karşılaşmasının hazırlıklarını tamamladı. Sarı-kırmızılılar bu sabah gerçekleştireceği antrenmanın ardından otobüsle Karabük’e gidecek. Kadro dışı bırakılan ve Türkiye’ye dönen Chedjou A2 ile antrenmanlara çıkmaya başladı.

Bize de penaltı çalınmıyor

Aboubakar'dan iddialı sözler: Öncekinden daha fazla iş yapmaya geldimYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber