Geri Dön

Bolt’a imzayı Pogba attırıyor!

Usain Bolt’un son yarışı spor dünyasının bir çok ünlü ismi tarafından takip edildi.

Bolt’a imzayı Pogba attırıyor!

Usain Bolt’un son yarışı spor dünyasının bir çok ünlü ismi tarafından takip edildi.

Sosyal medya hesapları aracılığıyla yarış öncesinde herkesi bu tarihi anı izlemeye davet eden tanıdık simalar, aynı zamanda Jamaikalı sporcuya yayınladıkları veda mesajlarıyla teşekkürlerini iletti. Manchester Unitedlı yıldız Paul Pogba’nın instagram hesabından yaptığı paylaşım yankı yarattı, 600 binin üzerinde beğeni topladı. Atletizm sonrası futbol oynamak istediğini söyleyen ve Manchester United forması giymek için teknik direktör Jose Mourinho’ya bu yönde bir çağrısı bulunan Bolt için bir karikatür yayınlayan Fransız futbolcu burada kendisini, son yarışını tamamlayan yıldız atleti elinde ManU forması ve imzalatacağı sözleşmeyle bekleyen biri olarak gösterdi.

Juventuslu yıldız futbolcu Dybala twitter’dan yaptığı açıklamada “Milyonlarca sporseveri mutlu ettin ve yüzünü güldürdün. Herkese örnek oldun. Teşekkürler Usain Bolt” satırlarına yer verdi.

‘İstenecek en son şey’
Eski atlet Roger Black, tribünden takip ettiği 100 metre yarışını değerlendirdi. Britanya adına 15 madalya kazanan Black, stadyumda oluşan üzüntüyü anlatarak, sonucun yarattığı hayal kırıklığına dikkat çekti:
“Tescilli dopingci Justin Gatlin’in son yarışındaki Usain Bolt’u geçmesi spor açısından en son istenecek şeydi. Çizgiyi ilk geçenin Gatlin olması seyircileri adeta yıktı, tribünleri buz kesti. Pek çok insan eğer doping yaptıysan artık ömür boyu bu işten uzak kalman gerektiğini düşünüyor. Ancak yasalar buna müsaade etmiyor.”

‘Onun için hazmetmesi zor’
Uluslararası Atletizm Federasyonları (IAAF) Başkanı Sebastian Coe, Bolt’un veda yarışında alınan sonucun kendisini de üzdüğünü itiraf etti.
Coe, “İki kere doping nedeniyle ceza almış bir sporcunun burada ödülü alıp gitmesini övecek değilim. Ancak sonuçta bu yarışa katılmaya hakkı vardı. İdeal bir son olmadı. Bolt için hazmetmesi zor olmalı. Ancak buna karşın gösterdiği olgunluk, aynı zamanda kariyerinin özetiydi” dedi.

Fatih Terim: "Bana çok şey ifade eden rotasyon oldu"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber