Geri Dön

Bursaspor Başkanı Yazıcı hastaneye kaldırıldı

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Trabzonspor maçının ardından hastaneye kaldırıldı. Yazıcı'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bursaspor Başkanı Yazıcı hastaneye kaldırıldı

Spor Toto Süper Lig’de, takımının Trabzonspor ile yaptığı maçın bitiminde fenalaşan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, hastaneye kaldırıldı.

Bursaspor’un 1-0’lık galibiyetiyle sona eren karşılaşmanın ardından fenalaşan Yazıcı’ya ilk müdahale, protokol tribününde sağlık görevlilerince yapıldı.

Yazıcı, daha sonra ambulansla Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

-Yazıcı'nın durumu hakkında açıklama-

Spor Toto Süper Lig’de, takımının Trabzonspor ile yaptığı maçın bitiminde fenalaşan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı’nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bursaspor Yönetim Kurulu üyesi İrfan Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, maçın ardından fenalaşan Yazıcı’nın protokol tribününde yapılan müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Yazıcı’nın bilincinin açık olduğunu ifade eden Koç, ”Başkan Yazıcı’nın genel sağlık durumu iyi. Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerekli tıbbi müdahale yapılıyor. Aynı zamanda İbrahim Yazıcı’nın doktorlarıyla da temasa geçildi” dedi.

Koç, ”İbrahim Yazıcı’nın tedavisine Trabzon’da mı devam edilecek yoksa Bursa’ya dönecek mi?” sorusuna, ”Bu konuda kesinleşmiş bir durum yok. Buna hastane ile İbrahim Yazıcı’nın doktorları görüşerek karar verecek” yanıtını verdi.

Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor ile Bursaspor arasında yapılan karşılaşmanın ardından fenalaşarak hastaneye kaldırılan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı’nın bilincinin açık olduğu ve konuşabildiği bildirildi.

Eraydın: Bilinci açık ve konuşabiliyor

Yazıcı’nın kaldırıldığı Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Servis Sorumlusu Dr. İsmet Eraydın, servis önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Yazıcı’nın bir atak geçirdiğini belirterek, ”Ventriküler taşikardi atağı sonucu hastanemize getirildi. Şu anda bilinci açık ve konuşabiliyor. Takipleri yapılıyor. Daha önce de bypass olmuş kendisi. Yakın arkadaşları ile görüştürdük, tedbir amaçlı olarak yoğun bakıma aktarmayı düşünüyoruz” dedi.

Eraydın, hastanelerinde kardiyolog olmadığı için Yazıcı’yı sevk ettiklerini söyledi.

Yazıcı’nın ne zaman taburcu edilebileceği yönündeki bir soruya Eraydın, şu an için erken yanıtını verdi.

Bu arada, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ile bazı yöneticiler Yazıcı’nın durumu hakkında bilgi almak için hastaneye geldi. Acil Servis girişinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Buradaki müdahalenin ardından Yazıcı, hastanenin farklı bir kapısından ambulansa alınarak Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne sevk edildi.

Yazıcı’nın Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı olmadığı için sevk edildiği öğrenildi.

Öte aydan, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, hastane çıkışında gazetecilerin Yazıcı’nın sağlık durumu hakkındaki sorularına ”sıkıntı yok” şeklinde yanıt verdi.

TFF'DEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig’de oynanan Trabzonspor-Bursaspor maçının bitiminde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı’ya ”acil şifalar” dileğinde bulundu.

Federasyondan yapılan açıklamada, İbrahim Yazıcı’nın, takımının Trabzonspor ile deplasmanda yaptığı maçın bitiminde fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan ilk tedavinin ardından KTÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildiği belirtilerek, ”İbrahim Yazıcı’ya acil şifalar dileriz” denildi.

"Geçmiş olsun"

Beşiktaş Kulübü, Spor Toto Süper Lig’de oynanan Trabzonspor-Bursaspor maçının bitiminde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı için ”geçmiş olsun” mesajı yayımladı.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, ”Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı’nın hastaneye kaldırıldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Bursaspor’un Trabzonspor ile deplasmanda oynadığı maçın bitiminde fenalaşarak hastaneye kaldırılan İbrahim Yazıcı’nın tedavisi, KTÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde devam ediyor. İbrahim Yazıcı’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz” denildi.

Inter kadın futbol takımı tuvelet kağıdı sektirme akımına uymadı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber